Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Wiadukt przy ul. Składowej otwarty, ale szykują się kolejne utrudnienia

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę, 5 stycznia, wykonawca przebudowy wiaduktu kolejowego przy ul. Składowej udostępnił go dla ruchu pojazdów.

Wiadukt przy ul. Składowej otwarty, ale szykują się kolejne utrudnienia

Modernizacja linii kolejowej przenosi się w inne miejsce.

Kierowcy poruszający się po Stargardzie z ulgą mogą przyjąć wiadomość, że wiadukt kolejowy przy ul. Składowej został otwarty dla ruchu. Mimo czynnych przejazdów pod trzema wiaduktami kolejowymi w mieście, nadal występowały utrudnienia w ruchu, szczególnie w okolicy ul. Pierwszej Brygady i Konopnickiej. Aktualnie kierowcy mogą korzystać ze wszystkich wiaduktów kolejowych w mieście. Sytuacja ta nie potrwa jednak długo.

Jak informuje PKP PLK obiekt przy ul. Składowej został poszerzony, dzięki czemu docelowo kierowcy zyskają szerszą jezdnię, a dla pieszych i rowerzystów powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Konstrukcja obiektu będzie także dostosowana do planowanej obwodnicy drogowej Stargardu. - Pozwoli to na usprawnienie komunikacji w mieście i wyprowadzenie częściowo ruchu samochodów z centrum poza miasto- informuje PKP PLK.

Otwarcie wiaduktu przy ul. Składowej tylko na chwilę pozwoli odetchnąć kierowcom w mieście. W poniedziałek, 10 stycznia, dla ruchu zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Pierwszej Brygady. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Stargardzie w związku z tym pasażerów czekają zmiany w trasach linii komunikacyjnych. Linia nr 1 zamiast ulicą Pierwszej Brygady w obu kierunkach będzie kursowała przez ul. Szczecińską. Linia nr 5 od ulicy Konopnickiej do ulicy Pierwszej Brygady będzie kursowała przez ulicę Dworcową i Towarową. Linia nr 15 od ulicy Ceglanej do ulicy Piłsudskiego będzie kursowała przez ulice Pierwszej Brygady, Szczecińską, Dworcową i Konopnickiej. Rozkłady jazdy linii nr 1, 5, 15 nie ulegają zmianie.

Przebudowa wiaduktów w Stargardzie prowadzona jest w ramach modernizacji linii kolejowej E59 Poznań Główny-Szczecin Dąbie współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF. Jak informuje PKP PLK S.A., po zakończeniu inwestycji i uzyskaniu pozwoleń, pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Czas przejazdu najszybszego pociągu na tym odcinku będzie krótszy o około 50 minut.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja