Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

W Dolicach powstanie centrum mieszkalno-opiekuńcze

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!

20 osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą samodzielnie funkcjonować, uzyska profesjonalną pomoc w centrum opiekuńczo-mieszkalnym, które powstanie w Dolicach.

W Dolicach powstanie centrum mieszkalno-opiekuńcze

Dziś wojewoda Zbigniew Bogucki podpisał z wójtem Dolic Grzegorzem Brochockim umowę na dofinansowanie budowy centrum kwotą ponad 3 mln zł z Funduszu Solidarnościowego.
 

- Centra opiekuńczo-mieszkalne zapewniają dzienną oraz całodobową opiekę nad osobami, które z powodu niepełnosprawności nie mogą funkcjonować samodzielnie. Pozwalają zarówno odciążyć  opiekunów, którymi najczęściej są rodzice lub bliska rodzina, jak również zapewniają opiekę tym niepełnosprawnym, którymi opiekunowie z różnych powodów nie są w stanie się już zajmować.
 

Budowa centrum mieszkalno-opiekuńczego w Dolicach ma się zakończyć 31 grudnia 2023 r. Koszt budowy obiektu szacowany jest na ponad 5 mln zł.
 

- Dziękuję obecnemu tu wójtowi Dolic za to, że aplikował o rządowe wsparcie i podjął się realizacji tego niezwykle ważnego dla lokalnej społeczności zadania – dodał wojewoda Bogucki.

Środki na realizację centrów Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej do tej pory przyznało 4 zachodniopomorskim samorządom: powiatowi łobeskiemu, miastu Szczecin oraz gminom Cedynia i Dolice.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja