Dzisiaj jest: 8.8.2022, imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Miejsko-powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego.

Miejsko-powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego

To polskie święto obchodzone na mocy zapisów ustawy o pomocy społecznej, to okazja do podziękowania wszystkim pracownikom tego sektora.

Z tej to okazji miejsko – powiatowa uroczystość odbyła się w piątek 19 listopada. Na sali Stargardzkiego Centrum Kultury zasiedli: władze miasta oraz powiatu, przedstawiciele jednostek pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych z terenu stargardzkiego, zaproszeni goście.

Dzień Pracownika Socjalnego to przede wszystkim także dzień wdzięczności. Dzień wdzięczności za to, że jesteście, że potraficie oddać swoje serce, swoją empatię tym wszystkim potrzebującym Was, Waszej wiedzy, Waszego serca, Waszej miłości i Waszego czasu. To Wy w jednej osobie jesteście prawnikami, psychologami, pedagogami, opiekunami, bratem, siostrą, ojcem, matką. Za to wszystko, co robicie dla wszystkich potrzebujących, dla wszystkich tych, którym w życiu się nie wiedzie, którzy nie potrafią sobie dać rady z przeciwnościami losu, którzy po prostu nie potrafią, za to Wasze dobre serce, pomocną dłoń dziś w imieniu swoim, a przede wszystkim w imieniu pani Starosty Iwony Wiśniewskiej, a także nieobecnego tutaj pana wicestarosty Łukasza Wilkosza bardzo serdecznie Wam dziękuję – Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

Jak ogromnie dużo empatii potrzeba, jak wiele kompetencji i umiejętności, żeby sprawnie w tym obszarze (pomocy społecznej-przyp. redakcji) funkcjonować. To szalenie ważne, bo tak naprawdę jeżeli spojrzymy przez przekrój tych wszystkich problemów, tych wszystkich ograniczeń, które dotykają ludzi, to tak naprawdę ta część społeczeństwa to nie jest 2,3,5%, to jest znaczący odsetek każdej społeczności. I jeśli patrzymy na to, że w każdym mieście, każdej miejscowości ludzie powinni mieć wyrównane szanse, powinno każdemu się dobrze żyć, również w Stargardzie, no to bez Waszej pracy to jest po prostu niemożliwe. Nie tylko instrumentarium, nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim ludzie. Wasze kompetencje, umiejętności żeby tego wsparcia udzielić. Mam ogromny podziw dla Waszej pracy, Waszego profesjonalizmu ….. Wam wszystkim chcę za to podziękować. Podziwiam Waszą empatię, kompetencje i profesjonalizm. Dziękuję za wszystko i pozwólcie, że przekażę we wspólnym imieniu Pani Prezydent Ewy Sowy i całej kadry Wydziału Polityki Społecznej najlepsze życzenia. Życzę niegasnącej wytrwałości, sił do tego, żeby pokonywać wszystkie te trudności, niech tych sił Wam nie brakuje… życzę Wam odporności, sił, dystansu i niegasnącej empatii, zdrowia, radości każdego dnia, żeby Was otaczali sami dobrzy ludzie. Wszystkiego dobrego  – Rafał Zając – Prezydent Stargardu.

Podziękowania i gratulacje dla jednostek miejskich przekazali: prezydent Rafał Zając w obecności wiceprezydentów Ewy Sowy oraz Piotra Mynca, a dla jednostek powiatowych Starosta Iwona Wiśniewska wraz z członkiem zarządu Ireną Agata Łucką.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki społecznej nagrodę Prezydenta Miasta otrzymali:

- dla osób poniżej 18. roku życia - Natalia Araszkiewicz – uczennica klasy 5 w Szkole Podstawowej nr 4 im. mjr Henryka Sucharskiego w Stargardzie. Na co dzień działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza oraz udziela się w Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Kłębach. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych organizowanych w szkole i w społeczności lokalnej. Natalka zajęła 48. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem organizowanym przez Fundację Skrzydła Anioła. Dla dobra innych wykazała się pięknym gestem – ścięła i oddała swoje włosy w ramach programu Daj Włos! Na Fundację Rak’n’roll.

Oskar Korzeniowski – uczeń klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie. Chętnie podejmuje się przedsięwzięć Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczestniczy w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Sam inicjuje działania na rzecz potrzebujących. Od 5 lat czynnie wspiera Szlachetną Paczkę. Wziął udział w biegu Tropem Wilczym, upamiętniającym żołnierzy wyklętych, który jest największy w Polsce. Prężnie działa oraz angażuje się w liczne akcje charytatywne.

- dla osób powyżej 18. roku życia - Pani Renata Kraus – od ponad 20 lat zawodowo związana ze Stargardzkim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Jest członkiem Stowarzyszenia Potrzebny Dom, gdzie aktywnie działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a w szczególności dzieci i młodzieży borykających się z problemami uzależnień, przemocy w środowisku rodzinnym i rówieśniczym. Czynnie uczestniczy w przygotowaniach wypoczynku w formie Wakacji Letnich i Ferii Zimowych dla dzieci z osiedla Lotnisko i Kluczewo. Poprzez współrealizację programów mieszkaniowych obejmuje wsparciem młodzież opuszczającą pieczę zastępczą, która potrzebuje pomocy w dochodzeniu do samodzielności życiowej. Główny realizator cyklicznie organizowanego Festynu „Dzień Sąsiada”, który ma na celu integrację społeczności lokalnej. Zaangażowana w pomoc w akcję charytatywną „Rodakom na Kresach” Paczka dla Rodaka i Bohatera - edycja stargardzka.

- nagroda zespołowa - Cukiernia NOVA Sp. z o.o. Sp.k - Monika Izak i Krzysztof Kozyrski – czynnie uczestniczy w życiu codziennym mieszkańców Stargardu poprzez wspieranie lokalnych i wojewódzkich imprez, m.in. Dni Stargardu, Bieg o Błękitną Wstęgę, Maraton Dookoła Miedwia, Dni Seniora, otwarcie pływalni OSiR i wiele innych. Otrzymała tytuł stargardzki Produkt Lokalny oraz certyfikat w programie promocyjnym Doceń Polskie. Zajęła I miejsce w plebiscycie Smaki Pomorza w kategorii najpopularniejsza cukiernia w powiecie stargardzkim. Ponadto współpracuje z Zakładem Karnym w Stargardzie i zatrudnia odpłatnie osadzonych. Dzięki czemu podnoszą oni swoje kompetencje w zakresie zatrudnienia oraz daje możliwość realizacji zobowiązań finansowych, co w rezultacie jest ważnym czynnikiem wychowawczym w readaptacji społecznej.

Monika Izak i Krzysztof Kozyrski otrzymany czek przekazali dla schroniska dla zwierząt w Kiczarowie.

W części artystycznej wystąpiły: tancerka MDK Zuzanna Gut oraz solistki z grupy De Facto z SCK.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

Galeria zdjęć z wydarzenia: TUTAJ


 

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria