Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Stargard miastem przyszłości – konkurs na komiks

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Już po raz piętnasty Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie organizuje konkurs na komiks.

Stargard miastem przyszłości – konkurs na komiks

W tym roku zadaniem uczestników jest stworzenie pracy pod tytułem „Stargard miastem przyszłości”.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Stargardzki. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:  uczniowie szkół podstawowych (IV – VIII), uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie krótkiego komiksu przedstawiającego wizję miasta Stargard w przyszłości z uwzględnieniem elementów, które autor komiksu chciałby, żeby pojawiły się w przyszłości, jak na przykład miejsca rozrywki, parki, budynki, mała architektura czy obiekty sportowe.

Komiks może być wykonany dowolną techniką, np. rysunek, malarstwo, grafika komputerowa oraz inne techniki czytelne plastycznie.
Praca powinna być jednostronna, wykonana na planszy o formacie nieprzekraczającym 100 x 70cmW nagłówku komiksu należy umieścić tytuł komiksu.

Wszystkie prace konkursowe muszą być na odwrocie podpisane:
imię i nazwisko autora pracy, nazwa szkoły, klasa i telefon kontaktowy.


Prace należy dostarczyć pod adres: Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie (czytelnia multimedialna, sala 39), Park 3 Maja 2, 73-110 Stargard, z dopiskiem „Konkurs na komiks”)  do 10 grudnia 2021 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.


Konkurs ma długą tradycję i jest połączony z warsztatami tworzenia komiksu prowadzonymi przez profesjonalistów. Takie warsztaty odbyły się kilka dni temu w Zespole Szkół nr 1.
- Przeprowadzili je Piotr Tarnawski z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Stargardzie i  Beata Owczarek,  nauczyciel ZS nr 1 w Stargardzie – mówi Irena Zalewska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu.
W warsztatach uczestniczyły 44 osoby ze szkół: SP nr 5, SP nr 8, II LO, ZS nr 1 w Stargardzie, SP w Małkocinie oraz SP w Sownie. W części praktycznej uczniowie  tworzyli swoje pierwsze komiksy.

 


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA