Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Otworzą wiadukt na Pierwszej Brygady, a zamkną na Bogusława IV. Inaczej pojadą autobusy MPK

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

W najbliższych dniach kierowców poruszających się po ulicach Stargardu ponownie będą czekały utrudnienia.

Otworzą wiadukt na Pierwszej Brygady, a zamkną na Bogusława IV. Inaczej pojadą autobusy MPK

Drogowcy przymierzają się do otwarcia przejazdu pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady, ale zamkną przejazd przy ul. Bogusława IV.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. poinformowało, że od 9 września zmianie ulegną trasy autobusów w związku z planowanym otwarciem przejazdu pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady i zamknięciem przy ul. Bogusława IV. W czasowej organizacji ruchu zawarto warunek, że wiadukt przy ul. Bogusława IV nie będzie mógł zostać zamknięty, dopóki kierowcom nie zostanie udostępniony przejazd pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady.

Nowa organizacja ruchu na ulicach miasta spowoduje zmiany w kursowaniu stargardzkiej komunikacji miejskiej. Linie nr 1, 5 i 15 powrócą na swoje stałe trasy i będą kursowały ul. Pierwszej Brygady i Konopnickiej. Zmieni się za to kursowanie linii nr 1, 5, 14 i 15 od ul. Krzywoustego do ul. Spokojnej. W obu kierunkach autobusy będą jeździły ulicami Czarnieckiego, Wyszyńskiego i Bema. Na trasie przejazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach Wyszyńskiego-poczta, Wyszyńskiego-bank, Czarnieckiego-kościół i Czarnieckiego. Nieczynne będą natomiast przystanki Staszica, Staszica LO, Bogusława IV straż i Bogusława IV Starostwo. Linia nr 31 w obu kierunkach zamiast ulicami Czarnieckiego i Bema będzie kursować ulicą Wyszyńskiego. Dla tej linii nieczynne będą przystanki Czarnieckiego- pl. Wolności, Czarnieckiego- kościół, Czarnieckiego, Czarnieckiego- skwer św. JP II, Bogusława IV straż i Bogusława IV-Starostwo.

Przebudowa wiaduktów kolejowych w Stargardzie, która jest częścią modernizacji linii kolejowej Szczecin-Poznań, przysparza wielu problemów zarówno kierowcom, jak i pieszym. Ci pierwsi muszą stać w dużych korkach w godzinach szczytu i nie tylko, a ci drudzy nadrabiać drogi przechodząc przez dworzec kolejowy by dostać się na drugą stronę wiaduktu. W związku ze zmianami w rejonie prowadzonych prac kierowcy, rowerzyści i piesi powinni zachować ostrożność oraz zwrócić szczególną uwagę na znak drogowe wskazujące trasy objazdów i tymczasowego ciągu komunikacyjnego.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA