Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

SBO: To już udało się zrobić- edycje 2016, 2017

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

W ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego po raz pierwszy mieszkańcy głosowali w 2013 roku.

SBO: To już udało się zrobić- edycje 2016, 2017

Przypominamy, jakie inwestycje zwyciężyły i zostały zrealizowane w latach 2016 i 2017.

Trwa nabór wniosków do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 8. edycja budżetu, na który wpływ mają także mieszkańcy Stargardu. Przez ostatnie lata dzięki głosom mieszkańców Miasto zrealizowało wiele inwestycji, które służą im do dnia dzisiejszego. Sprawdziliśmy, jakie inwestycje udało się zrealizować z projektów, które zgłoszono w budżecie na 2016 i 2017 rok.

Edycja 2016

Mieszkańcy zdecydowali, że w 2016 roku miasto w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego na Osiedlu Zachód i Letnim zmodernizuje się boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zgłaszająca Joanna Szczapa uzasadniała, że boisko będzie udostępnione dla całej społeczności miasta, bo ZSO nie jest szkołą rejonową. Zmodernizowane boisko poprawia kondycję dzieci i młodzieży oraz jest alternatywą do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na Osiedlu Chopina wyremontowany został plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 6, który wyposażony został w sprzęt rozwijający sprawność ruchową dzieci oraz wymieniona została nawierzchnia chodnikowa. Przy Szkole Podstawowej nr 4 rozbudowana została siłownia plenerowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Siłownię doposażono w nowe urządzenia do ćwiczeń.

W Śródmieściu zwyciężył projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 do siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego. Sporty te mają wiele zalet, które wpływają na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i pozwalają rozwijać sprawność fizyczną. W tej edycji wybudowano także miejsca parkingowe, chodnik i drogę dojazdową do ul. Struga. Na Starym Mieście mieszkańcy wybrali trzy projekty: budowę gloriety w Parku Chrobrego, budowę przystani kajakowej na Inie oraz dwóch pomostów przesiadkowych, a także szalet miejski w Parku Chrobrego. Na Osiedlu Pyrzyckim najwięcej głosów otrzymała budowa miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 6, które stało się miejscem przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci i młodzieży, a także szkolnych i międzyszkolnych zawodów z umiejętności jazdy na rowerze. W obszarze Kluczewo-Lotnisko wygrała rozbudowa siłowni wraz z budową placu zabaw przy ul. Tańskiego. Dzięki temu powstało miejsce aktywnego, rodzinnego wypoczynku mieszkańców okolicy.

Edycja 2017

W 2017 roku Urząd Miejski realizował 10 zadań zgłoszonych przez mieszkańców. Na Osiedlu Zachód i Letnim była to budowa placu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 7, na Osiedlu Chopina- aranżacja i wykonanie oświetlenia dla istniejącej infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz kompleksowa przebudowa ul. Węgierskiej na odcinku od ul. Czeskiej do ul. Jugosłowiańskiej wraz z przebudową chodników i miejsc parkingowych, a w Śródmieściu- kompleks rekreacyjno-sportowy pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr 3, który stanowi dopełnienie już istniejącego zaplecza sportowego i w większym zakresie pozwala rozwijać zainteresowania nie tylko uczniów szkoły, ale także wszystkich mieszkańców.

Mieszkańcy Starego Miasta zdecydowali, że u nich powstanie Ogród różany w Parku Jagiellońskim. Wraz ze zmodernizowanym parkiem stał się on miejscem relaksu bardzo wielu mieszkańców. Kwiaty podziwiają także goście spoza miasta, którzy chętnie fotografują się na tle wielobarwnych róż. W tym roku powstała także sygnalizacja świetlna naprzeciwko Szkoły Muzycznej, Osetno- miejsce z historią w tle oraz rozbudowany został plac zabaw w Parku Jagiellońskim. Powstały nowe alejki, siłownia, parkingi rowerowe, ławki i kosze na śmieci, a także oświetlenie. Ma on być dla mieszkańców strefą rekreacji. Na osiedlu Pyrzyckim wygrał projekt bezpiecznej drogi do szkoły polegający na modernizacji ul. Wierzyńskiego w zakresie zwiększenia ilości miejsc parkingowych, a w Kluczewie i na Osiedlu Lotnisko- budowa placu zabaw dla dzieci z uwzględnieniem działań na rzecz zieleni, z ujęciem alejek parkowych.

Stargardzki Budżet Obywatelski

Stargardzki Budżet Obywatelski po raz pierwszy ruszył w listopadzie 2013 roku pod hasłem "Twój głos- Twój wybór". Projekt ten zainicjował Prezydent Stargardu Sławomir Pajor. Inicjatywa ma na celu umożliwienie stargardzianom podejmowania bezpośrednich decyzji o tym, na co wydać pieniądze, aby w ich okolicy było ładniej i wygodniej. Na realizację pomysłów mieszkańców przekazano wówczas 1 milion złotych.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2