Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Budowa altany ogrodowej: trzy elementy dekoracyjne, o których nie możesz zapomnieć!

Dodano: 3 lata temu Autor:

Pomysł na postawienie altany ogrodowej w otoczeniu domu to? zawsze dobry pomysł! Mały domek do wspólnej rekreacji, posiłków i zwyczajnego leniuchowania przyda się zarówno latem, jak i w innych porach.

Budowa altany ogrodowej: trzy elementy dekoracyjne, o których nie możesz zapomnieć!

Pomysł na postawienie altany ogrodowej w otoczeniu domu to… zawsze dobry pomysł! Mały domek do wspólnej rekreacji, posiłków i zwyczajnego leniuchowania przyda się zarówno latem, jak i w innych porach roku. Jednak to właśnie okres letni jest najlepszym czasem na przystrajanie altanki drewnianej. Dzisiaj podpowiemy wam trzy najważniejsze elementy, które zdecydują o aranżacji altany w ogrodzie. Zapraszamy!

Budowa altany ogrodowej a oświetlenie

Niechaj stanie się światłość! No właśnie, pierwszy przystanek naszej małej architektonicznej wycieczki to oświetlenie altany ogrodowej. Jest to element na równi dekoracyjny, co funkcjonalny. Nie wolno o nim zapominać z kilku względów – po pierwsze bez odpowiedniego doboru światła szybko utracimy efekt przytulności i komfortu, zaś wiele czynności będzie po zmroku niemożliwych do wykonania (a wtedy altanka ogrodowa jest najbardziej przydatna, gdyż schodzi letnia spiekota).

Polecamy przede wszystkim oświetlenie LED – drewniane altanki ogrodowe (Produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe) można łatwo zaopatrzyć w diody, przyklejając taśmy LED w niewidoczne miejsca – takie rozproszone światło daje ładny, przytulny efekt. Elementem dekoracyjnym, ale także dającym nieco światła, są tzw. cotton balls. Altany ogrodowe z zadaszeniem dwuspadowym posiadają miejsce, gdzie można zawiesić takie mini girlandy z lampionami o różnych kolorach.

Równie ważne jest oświetlenie otoczenia altany ogrodowej. Wzdłuż ścieżki, a także wokół drewnianej altanki polecamy wam wykorzystać pylony z panelami fotowoltaicznymi. To świetne, ekologiczne i ładnie prezentujące się lampy – w dzień łapią energię z promieni słońca, by wieczorem oświetlić nasz ogród.

 

Budowa altany ogrodowej a meble ogrodowe

Przejdźmy dalej, do punktu, który z całą pewnością zadowoli leniuchów, a mianowicie do umeblowania altany ogrodowej. Z reguły altanki drewniane do samodzielnego montażu, takie jak dostępne na ProduktyOgrodowe.pl, to niewielkie obiekty, nie pozostawiają olbrzymiego potencjału do wyposażenia. Dlatego trzeba kombinować. Większe altanki drewniane mogą zostać wyposażone w meble technorattanowe – bardzo eleganckie i nowoczesne, a przy tym także wygodne.

Jeśli zaś lubicie łamać utarte schematy, sięgnijcie po coś innego, np. po wygodne leżaki regulowane dla dwóch osób, albo po hamaki. Są nie tylko doskonałe do popołudniowej drzemki w zaciszu ogrodu, ale dają także ciekawy akcent aranżacyjny, wokół którego można ciekawie wystylizować drewnianą altankę. Wybór jest duży, typowe drewniane ławy i stoły do ogrodu zostawcie sobie na sam koniec – może i są praktyczne, ale czy wygodne i faktycznie stylowe?

 


Budowa altany ogrodowej a elementy dekoracyjne

Porada od starego architekta na dzisiaj – daj nowe życie starociom. To światowy trend, który świetnie sprawdza się przy aranżacjach balkonów, tarasów i właśnie altany ogrodowej. Cena? ZERO! Zamiast kupować drogie bibeloty, zakasuj rękawy i śmigaj do piwnicy, garażu lub na strych. Zdziwisz się jak wiele interesujących staroci leży tam w kurzu. Wiele z nich perfekcyjnie nada się do altany ogrodowej w stylu boho, hippy, retro czy cottage. Stare stalowe żelazka, podkowy, poroża, miedziane wazony, ceramiczne donice, podniszczone, plecione koce i poszewki – słowem wszystko, co było obciachowe w latach 80’ i 90’ dzisiaj wraca w formie vintage, ma swój uroczy charakter i ogrodowa altana z drewna, przystrojona tego typu gadżetami będzie jedyna w swoim rodzaju.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja