Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Dni Stargardu 2021. To będzie weekend pełen atrakcji

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Wydarzenia sportowe, historyczne i kulturalne- to wszystko będzie czekać mieszkańców Stargardu w najbliższy weekend.

Dni Stargardu 2021. To będzie weekend pełen atrakcji

Miasto będzie obchodzić swoje święto.

Pandemia koronawirusa miała istotny wpływ na wydarzenia dziejące się w mieście w ostatnich kilkunastu miesiącach. W zeszłym roku zawieszone były prawie wszystkie imprezy kulturalne i sportowe. W tym roku Urząd Miejski podjął decyzję o tym, że po długotrwałym lockdownie Dni Stargardu odbędą się. Na mieszkańców będzie czekało wiele atrakcji.

Sportowo

Podobnie jak w latach poprzednich Dni Stargardu będą miały również sportowy charakter. 18 czerwca na stadionie przy ul. Ceglanej funkcjonować będzie Strefa Futbolu, w której w godz. 19.00-24.00 odbędzie się Nocny Turniej Piłki Nożnej. W sobotę 19 czerwca ulica Szczecińska na cały dzień stanie się polem sportowych rywalizacji. Tego dnia odbędą się zawody siłowe Ninja Star, 8. Stargardzki Bieg Przedszkolaka,  28. Stargardzki Bieg Uliczny uczniów klas I-VI szkół podstawowych, 3. Kolarskie Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Stargard- Memoriał Bernarda Pruskiego, rekreacyjny przejazd mieszkańców, 12. Parada Motocyklistów, 6. Marsz Nordic Walking, 14. Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu oraz pokaz Fire&Led Show. Na terenie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego powstanie Strefa Motoryzacji, na terenie Szkoły Podstawowej nr 4- Strefa Animacji i Zabaw dla Dzieci, a przy Poczcie na ul. Szczecińskiej- Strefa Biznesu. Odpocząć będzie można w Strefie Relaksu przy Przychodni Zachód na ul. Szczecińskiej.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij powiększ


Historycznie

Atrakcje dla mieszkańców miasta przygotowało też Muzeum Archeologiczno-Historyczne. 18 czerwca o godz. 13 nastąpi otwarcie wystawy "Poznaj moją historię". Podziwiać będzie można podwórkową wystawę fotografii podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior+" na podwórku kamienicy przy ul. Limanowskiego 24 (siedziba PCK). W dniach 18-19 czerwca w godz. 10.00-18.00 w ramach Europejskich Dni Archeologii będzie można zwiedzać za złotówkę najnowszą wystawę czasową "Pobite gary", a w niedzielę 20 czerwca zwiedzanie obiektów Muzeum Archeologiczno-Historycznego przy Rynku Staromiejskim i Bastei w parku Piastowskim będzie kosztowało tylko 1 zł. Tego dnia o godz. 12 na Rynku Staromiejskim obędzie się inscenizacja legend stargardzkich na balkonie odwachu w wykonaniu muzealnych edukatorów pn. "Opowieści legendą podszyte", a o godz. 13 spod cerkwii prawosławnej wyruszy wycieczka piesza "Stargard A.D. 1900 oczyma komisarza policji i autora przewodnika po mieście Otto Zucka". O godz. 16 wystartuje III Quiz Gryfa, czyli rozgrywki wielkiej wagi pod Basteją.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij powiększ

 


Kulturalnie

Muzyczny weekend w Teatrze Letnim w Parku Bolesława Chrobrego uświetnią znani artyści. W piątek na scenie pojawi się zespół Jackpot i Ukeje, w sobotę- Nastroje i Rosalie, a w niedzielę- Bubliczki. - Wszystkich spragnionych plenerowych koncertów na żywo zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Stargardu 2021- zapraszają pracownicy Stargardzkiego Centrum Kultury. Dla kinomaniaków przygotowano Kino za 1 zł. Bilety na wybrany film można kupić 2 godziny przed projekcją wyłącznie w kasie kina SCK. W sobotę będzie można obejrzeć filmy: Śnieżka i Fantastyczna Siódemka, Wiking i Magiczny Miecz, After 2 i Banksterzy, a w niedzielę- Gang zwierzaków, Tajemniczy ogród, 25 lat niewinności Tomka Komendy i Brahms. The Boy 2. W holu Galerii 108 w SCK odbędzie się także wystawa "Biesy Polskie- wystawa portretu kobiecego Maksymiliana Ławrynowicza", która czynna będzie do 18 sierpnia.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij powiększ


 

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z obchodami Dni Stargardu w sobotę (19.06.) autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji pojadą nieco inaczej. Zmieniony rozkład dla niektórych linii będzie obowiązywał od 10:00 do końca dnia. Również w sobotę (19.06.) zamknięty zostanie parking dla samochodów osobowych przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym (ul. Towarowa). Przez kilka godzin inaczej pojadą:
Linia nr 1 - na odcinku od „pętli Chopina” do ul. Pierwszej Brygady (w obu kierunkach) kursować będzie ulicami: Nasienną, Usługową, Ceglaną.
Linie nr: 2, 10, 12, 33, 34, 35 – w obu kierunkach zamiast ul. Szczecińską będą jeździć ulicami: 11 Listopada, al. Żołnierza, 9. Zaodrzańskiego Pułku Piechoty.
Linia nr 13 – w obu kierunkach zamiast ul. Szczecińską przejedzie ul. 11 Listopada.

 Najedź kursorem na grafikę, wejdź na stronę

Materiał sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2