Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OHP rekrutuje

Dodano: tydzień temu

Nauka zawodu, uzupełnienie wykształcenia, a także udział w ciekawych projektach i kursach – to wszystko czeka na młodzież w Ochotniczym Hufcu Pracy.

OHP rekrutuje

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. W Stargardzie działa Ośrodek Szkolenia i Wychowania, gdzie podopieczni dodatkowo otrzymują bezpłatne zakwaterowanie.
 

Oferta OHP jest skierowana do młodzieży w wieku 15-18 lat. To m.in. uzupełnienie wykształcenia w szkole podstawowej (klasy VII i VIII). Każdy kandydat konsultuje się również z doradcami zawodowymi, dzięki czemu może wybrać zawód, którego się nauczy. Członkowie OHP i wychowankowie OSiW zostają m.in. fryzjerami, mechanikami samochodowymi, kucharzami i elektrykami. Dzięki temu mogą łatwiej znaleźć stałą pracę, a także zwiększać swoje kwalifikacje na kursach uzupełniających.
 

W Stargardzie przy ul. Jugosłowiańskiej działa OSiW, który zapewnia wychowankom bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91 573 38 82 oraz e-mailowo: osiw.stargard@ohp.pl. Więcej o rekrutacji i pracy w OHP jest też tutaj.
 

Młodzież OHP nie tylko uczy się zawodu, ale również bierze udział np. w wymianach międzynarodowych, wydarzeniach kulturalnych i zajęciach sportowych. Wychowankowie rozwijają swoje pasje oraz zainteresowania. Dołączają również do akcji społecznych. Ekipa ze stargardzkiego ośrodka wzięła ostatnio udział w #ekoStragardchallenge. Młodzi ludzie w towarzystwie opiekunów posprzątali tereny uzgodnione z Zarządem Usług Komunalnych. Po zakończonym wyzwaniu wymyślili też hasło: „Młodzież z OHP taką radę ma – bądźmy eko każdego dnia”.
 

Zdjęcie: Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2