Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Konkurencyjni Zawodowcy z Technikum Zawodowego nr 2

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

Od stycznia 2020 roku Zespół Szkół nr 2 realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Konkurencyjni Zawodowcy z Technikum Zawodowego nr 2 w Stargardzie”.

Konkurencyjni Zawodowcy z Technikum Zawodowego nr 2

Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego przez dostosowanie form i warunków jego prowadzenia do wymagań rynku pracy oraz wzrost aktywności uczniów w zakresie budowania ścieżki kariery zawodowej. To projekt o wartości prawie miliona trzystu tysięcy złotych współfinansowany ze środków Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W projekcie uczestniczy 130 osób zrekrutowanych spośród uczniów Zespołu Szkół nr 2 kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik informatyk, technik hotelarz i technik handlowiec. W okresie od marca do kwietnia 2021 r. zdalnie i stacjonarnie odbywały się kursy adresowane przede wszystkim do uczniów klas czwartych.
 
Logistycy ukończyli kursy:
Nowoczesne rozwiązania logistyczne sprzyjające rozwojowi miast
Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych.
Uczniowie przystąpili do egzaminu dozorowego przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego w Szczecinie, a po jego zdaniu uzyskali zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi ww. wózków.
 
Grupa ekonomistów ukończyła kursy:
- ECDL i uzyskała międzynarodowy certyfikat wystawiony przez Fundację Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych,
- Obsługa programu Płatnik,
- Akademia Młodego Księgowego z programem Rewizor GT.
                             
Grupa hotelarzy ukończyła:
-  zewnętrzne certyfikowane szkolenie z zakresu barmana I stopnia.  Uczestnicy szkolenia zdali egzamin i uzyskali certyfikaty poświadczające nabycie umiejętności z zakresu obsługi barmańskiej,
- kurs: Tworzenie programów imprez turystycznych.
 
Grupa informatyków ukończyła kursy:
- „MTA” z zakresu podstawowych koncepcji technologicznych w dziedzinie infrastruktury IT, projektowania baz danych i tworzenia oprogramowania. Uczniowie zdali egzamin i uzyskali międzynarodowy certyfikat wystawiony przez Autoryzowany Ośrodek Egzaminacyjny Certiport,
- „CISCO” oraz Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi
i bazami danych.

 
Grupa handlowców ukończyła kurs: Nowoczesne techniki sprzedaży i będzie realizowała kurs obsługi kas fiskalnych.
 
Celem każdego kursu było podniesienie poziomu dostosowania kompetencji zawodowych uczniów do wymogów rynku pracy i zwiększenie ich zdolności do przyszłego zatrudnienia. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Pan Marcin Przepióra - wręczył uczniom zaświadczenia i certyfikaty oraz pogratulował pozytywnych wyników uzyskanych podczas egzaminów zewnętrznych.
Realizacja tak ważnego projektu przy wsparciu organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Stargardzie – jest dowodem na to, że na terenie powiatu stargardzkiego podejmowane są wartościowe inwestycje w edukację młodzieży. 


 

Źródło: Zespół Szkół nr 2
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2