Dzisiaj jest: 22.6.2021, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Klon Majka posadzony przy Młodzieżowym Domu Kultury

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Prezydent Rafał Zając wraz z zastępczynią Ewą Sową oraz zespołem Organek w niedzielę przed koncertem posadzili klon przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Klon Majka posadzony przy Młodzieżowym Domu Kultury

Bardzo dziękuję muzykom zespołu Organek za dzisiejsze spotkanie i wspólne posadzenie drzewa. To świetna inicjatywa. Ten klon otrzymał imię kogoś, kto bardzo wzbogacał Stargard swoją pracą w obszarze kultury-prezydent Rafał Zając

Drzewo nazwane zostało imieniem Majka, co symbolicznie uhonorowało tę wybitną postać naszego miasta.

W ramach obecnej trasy "ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE" w każdym mieście, w którym pojawiają się muzycy na koncertach, sadzą drzewa i nadają im imiona.
Każde to drzewo się jakoś nazywa, żeby to drzewo nie zostało zapomniane, żeby nie stało gdzieś tam w kącie i nikt nie wiedział, po co ono tam jest. I dzisiaj nadaliśmy imię Majka - Organek.

Majka Cierocka przez lata wiodła prym w życiu kulturalnym Stargardu, nadawała mu ton, tworzyła kolejne wydarzenia artystyczne. Do historii przeszło Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez nią.

Stargardzianin Tomasz Lewandowski – klawiszowiec, kierownik muzyczny, a także kompozytor właśnie przy niej rozwijał swą artystyczno-muzyczną wrażliwość.
Dla mnie ona była niesamowitą osobą, to dzięki niej siedzę tutaj przed Państwem tak naprawdę. Ona nauczyła nas nie tylko jak pracować z aktorami, reżyserami ………….nauczyła nas przede wszystkim być bardzo odważnym, nauczyła nas, że sztuka w ogóle i ten  zawód artysty jest niezwykle ciężki, że to jest totalna sinusoida doznań, labirynty uczuć……….. ona wlała w nas tę nadzieję, że można mieć wszystko.

Klon Majka będzie rósł przy Młodzieżowym Domu Kultury, z którym Majka Cierocka związana była przez lata swoją pracą, wychowując i szkoląc kolejne pokolenia artystów.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu 2021. Photos by Anna Wardal