Dzisiaj jest: 20.9.2021, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Powiatowy Urząd Pracy z dofinansowaniem programu aktywizacji osób 30+ i więcej, pozbawionych zatrudnienia.

Dodano: 4 miesiące temu

Program wsparcia dla osób powyżej 30. roku życia, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji, nie mogąc znaleźć zatrudnienia realizuje Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie.

Powiatowy Urząd Pracy z dofinansowaniem programu aktywizacji osób 30+ i więcej, pozbawionych zatrudnienia.

Projekt kierowany do osób długotrwale bezrobotnych, dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Pomorza Zachodniego. Środki na ten cel pochodzą z obecnej perspektywy Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowego Funduszu Pracy. Samorząd województwa podzielił tegoroczną pulę środków, które otrzymały powiaty w regionie na realizację projektów dedykowanych osobom w szczególnej sytuacji na rynku pracy.
 

Całkowity koszt programu, którego celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia w wieku 30. lat i więcej, wyniesie ponad 12,3 mln zł w perspektywie lat 2020- 2022. Urząd Pracy ma w tym roku do wykorzystania kwotę blisko 2,6 mln zł, na którą składają się środki unijne i dofinansowanie z Funduszu Pracy.
 

Programem wsparcia,  w samym 2021 roku, planuje się objąć grupę 134 osób w wieku 30. lat i więcej, mających problemy z odnalezieniem się na lokalnym rynku pracy. Dla uczestników projektu zostaną opracowane Indywidualne Plany Działania, każda z zakwalifikowanych  osób może również liczyć na usługi pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego.
 

W opracowanym projekcie przewidziano także w 2021 r. staż u pracodawcy dla 56  wytypowanych osób. Jest też możliwość  przekazania finansowego wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla 46 osób. W projekcie uwzględniono również refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy i szkolenia zawodowe.
 

Realizując przyjęty program Powiatowy Urząd Pracy stawia sobie za cel doprowadzenie do podjęcia zatrudnienia w rozmaitej formie przez co najmniej osób bezrobotnych, które zdecydują się i zakwalifikują do udziału w projekcie.
 

Zainteresowani programem wsparcia, więcej informacji mogą znaleźć bezpośrednio w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Pierwszej Brygady 35 w Stargardzie, lub telefonicznie dzwoniąc pod nr.: 91 578 40 14. O szczegóły można zapytać również wysyłając maila pod adresem: http://urzad@pupstargard.pl
 

To jedna z wielu form pomocy, kierowana szczególnie do osób, które ze względu na swoją sytuację życiową zagrożone są wykluczeniem z rynku pracy, wymagającego w coraz większym stopniu elastyczności oraz specjalizacji w poszczególnych branżach i zawodach.
 

Na zdjęciu: Widok ogólny siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie


Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - dzień sportowy. GALERIA