Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Szansa na dobry start- kolejna edycja unijnego projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Dodano: 6 miesięcy temu

Osoby na co dzień borykające się z własną niepełnosprawnością, stoją przed szansą zmiany jaką stwarza kolejna edycja programu aktywizacji społeczno- zawodowej,

Szansa na dobry start- kolejna edycja unijnego projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

realizowanego przez samorząd Pomorza Zachodniego. Uczestnikami programu mogą być mieszkańcy naszego regionu, dla których przygotowano kompleksowe wsparcie w sferze zdrowotnej, edukacyjnej i zawodowej. Zainteresowani  mogą składać wnioski do 2 czerwca 2021 r. Firma szkoleniowo- doradcza, która zajmie się przygotowaniem chętnych do udziału w programie zachęca do składania zgłoszeń w wyznaczonym terminie.
 

Udział w programie dofinansowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa, jest całkowicie bezpłatny. Inicjatorzy projektu na czele z liderem- Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, chcą zapewnić warunki dobrego startu grupie 60 osób, zagrożonych ubóstwem lub społecznym wykluczeniem. Udział w programie ma zakończyć się dla części z nich podjęciem pracy, zgodnej z uzyskanymi kwalifikacjami oraz na miarę stanu zdrowia. Liczy się również rozbudzenie aktywności społecznej wśród uczestników projektu. Program aktywizacji społeczno- zawodowej osób niepełnosprawnych potrwa do końca marca 2022 r. Jego całkowita wartość wynosi blisko 1,5 mln zł., w tym ponad 1,2 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej szczegółów zainteresowani znajdą w podanym linku partnera projektu, zajmującego się organizacją szkoleń i zajęć uczestników:

http://www.gos-polska.pl/projekty/251-program-aktywizacji-spoleczno-zawodowej-osobniepelnosprawnych-2021
 

Z programu mogą skorzystać osoby pełnoletnie pracujące, uczące się lub zamieszkałe w naszym regionie. Warunkiem udziału jest formalny status osoby niepełnosprawnej. Z oferty mogą również skorzystać osoby z bliskiego otoczenia potencjalnych uczestników programu.
 

Uczestnicy już po zakwalifikowaniu, otrzymają szansę wejścia na tzw. indywidualną ścieżkę. Towarzyszyć im będzie psycholog, doradca zawodowy oraz lekarz i terapeuta. Potrzebujący bardziej formalnego   wsparcia,  mogą skorzystać również z pomocy prawnej. W ramach zajęć przewidziano także terapię ruchową oraz inne zabiegi rehabilitacyjne. Organizatorzy warsztatów i szkoleń liczą też na to, że po złagodzeniu części pandemicznych obostrzeń możliwe będą ponownie wspólne wyjścia do kina, teatru lub udział w innych przedsięwzięciach artystyczno- kulturalnych.
 

Więcej informacji uzyskać można u partnera projektu: GOS Polska Sp. z o.o., tel: 531 426 140 lub  na stronie:

http://www.gos-polska.pl albo bezpośrednio w gryfińskim Cechu Rzemiosł pod nr. tel: 91 416 21 01 oraz na stronie:

http://www.cechgryfino.pl 
 

Warto zatem skorzystać, dając sobie szansę nowego otwarcia- z gwarantowaną pomocą fachowców i specjalistów.
 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

 

Tekst zilustrowany plakatem organizatorów, zachęcający do uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach zawodowych dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA