Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Obwodnica drogi krajowej nr 20- wykonawca prac projektowych zaprasza do konsultacji mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Opracowaniem Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego dla planowanej budowy obwodnicy Stargardu, na odcinku krajowej „20”

Obwodnica drogi krajowej nr 20- wykonawca prac projektowych zaprasza do konsultacji mieszkańców powiatu stargardzkiego.

zajmie się firma Lafrentz Polska Sp. z o.o. w Poznaniu, na zlecenie szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca w ramach akcji informacyjnej zamierza przedstawić mieszkańcom kilka wariantów projektowanej trasy.
 

Wybrany przez GDDKiA wykonawca rozpoczyna zatem prace w ramach etapu przygotowawczego inwestycji, które celem jest budowa obwodnicy Stargardu w ciągu drogi krajowej nr 20. Celem prac projektowych jest wyznaczenie nowej trasy odcinka krajowej „20” omijającego Stargard, dzięki czemu wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy w kierunku Trójmiasta.

Wstępnie zaplanowano, że odcinek obwodnicy drogi krajowej nr 20 rozpocznie swój bieg po stronie zachodniej Stargardu, włączając się do węzła Stargard- Wschód krajowej „S- 10”.
 

Wykonawca prac projektowych, chcąc dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu z informacją o inwestycji utworzył również stronę internetową:

http://www.obwodnicastargardu.lafrentz.pl
 

Ze strony projektanta można też pobrać  ankietę, za pośrednictwem, której mieszkańcy powiatu, firmy oraz instytucje mogą wypowiedzieć się na temat zaprezentowanych wariantów planowanego przebiegu drogi. Druk ankiety do pobrania również tutaj:

http://obwodnicastargardu.lafrentz.pl/files/ankieta.pdf
 

Zgodnie z przyjętym kalendarium, 28 października 2020r. zawarto umowę na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe. Przyjęto, że w I kwartale 2022 r. zostanie złożony wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej z wybranym już wariantem przebiegu obwodnicy. Na 2024 r. przewidziano natomiast zakończenie prac nad studium.

Rok później mają rozpocząć się prace nad sporządzeniem Projektu Budowlanego, zwieńczone złożeniem wniosku o decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID). Planowane rozpoczęcie robót budowlanych zostało wyznaczone na 2026. Obwodnica Stargardu krajowej „20” ma być gotowa w 2028 r.
 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

Tekst ilustruje schemat przebiegu projektowanej obwodnicy drogi krajowej nr 20

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2