Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Bezpieczniej na plaży

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Radni Rady Miejskiej większością głosów zdecydowali o wsparciu Kobylanki w zapewnieniu porządku i służb ratowniczych na plaży w Zieleniewie.

Bezpieczniej na plaży

Miasto jak co roku pomoże w utrzymaniu jednego z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców. Tym razem wydamy na ten cel 80 000 zł.
 

- Latem bardzo wielu stargardzian wybiera plażę nad Miedwiem na miejsce swojego wypoczynku. Wiem, że młodzi ludzie potrafią tam spędzać niemal każdy ciepły dzień. Pieniądze z naszego budżetu są przeznaczone przede wszystkim na zapewnienie relaksującym się tam mieszkańcom zabezpieczenia przez ratowników wodnych. W części też na utrzymanie porządku nad tym akwenem – mów prezydent Rafał Zając.
 

Dzięki finansowemu wsparciu miasta pobyt nad jeziorem będzie bardziej komfortowy i bezpieczniejszy. W sezonie można tam wygodnie dojechać ze Stargardu miejskim autobusem. Linia nr 34 zatrzymuje się w pobliżu plaży. Trasa rozpoczyna się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Kolejne przystanki są przy ul. Szczecińskiej. Aby dotrzeć nad Miedwie, wystarczy wysiąść na przystanku Zieleniewo – plaża. W lipcu i sierpniu bilety na te kursy są o połowę tańsze (2,80 zł normalny i 1,40 zł ulgowy). Ze Stargardzką Kartą Mieszkańca można też kupić miesięczny i jeździć bez ograniczeń (44 zł normalny i 22 zł ulgowy).
 

Zdjęcie: FB/Gmina Kobylanka

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA