Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Można zatrudnić się w Regionalnym Pogotowiu Kryzysowym- otwarto nabór chętnych do pracy w nowej organizacji

Dodano: 2 tygodnie temu

Nabór kandydatów do podjęcia pracy w Regionalnym Pogotowiu Kryzysowym ogłosiło Starostwo Powiatowe.

Można zatrudnić się w Regionalnym Pogotowiu Kryzysowym- otwarto nabór chętnych do pracy w nowej organizacji

To nowy projekt, na realizację, którego Powiat Stargardzki otrzymał dofinansowanie, przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pogotowie Kryzysowe będzie korzystać z pomieszczeń budynku, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano- Technicznych przy ul. Składowej w Stargardzie.
 

Utworzenie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego stało się możliwe, dzięki finansowemu wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach obecnej perspektywy RPO Pomorza Zachodniego. Projekt może liczyć na unijne dofinansowanie do połowy 2023 r. Wsparcie przekazane na ten cel wynosi blisko 4 mln zł.
 

Powiat Stargardzki, jako prowadzący punkt regionalnego pogotowia, poszukuje chętnych do pracy w nowej organizacji.  Ogłoszony właśnie nabór dotyczy zatrudnienia na stanowiskach: pedagoga, pracownika socjalnego i psychologa. Poszukiwany jest również specjalista interwencji kryzysowej. Szczegółowe ogłoszenia dla zainteresowanych podjęciem pracy w punkcie przy Składowej,  są do pobrania poniżej:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20psycholog.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20pracownik%20socjalny.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20pedagog.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20specjalista%20interwencji%20kryzysowej.docx
 

Zgodnie z przyjętymi założeniami, Regionalne Pogotowie Kryzysowe będzie funkcjonować codziennie w godzinach 8.00.- 20.00. Jego pracownicy zajmą się również całodobową interwencją. Ze wsparcia świadczonego przez nową placówkę skorzystają przede wszystkim rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Pogotowie zajmie się terapią indywidualną i grupową, wizytami środowiskowymi oraz poradnictwem prawnym. Zatrudni też zespół specjalistów. Osoby i rodziny dotknięte kryzysem będą  mogły liczyć m.in.  na pomoc i wsparcie ze strony psychologa, pedagoga, terapeuty i pracownika socjalnego.
 

Docelowo w budynku przy Składowej, obok Regionalnego Pogotowia Kryzysowego, znajdzie również miejsce przedszkole specjalne Krajowego Oddziału Towarzystwa Walki z Autyzmem oraz placówka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 

Wszelkich informacji odnośnie zakresu planowanych działań regionalnego pogotowia, zasięgnąć można w Biurze Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, w którym powołano specjalny referat ds. obsługi realizowanego właśnie projektu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria