Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Przejazd w Dolicach- tym razem zamknięty na dobre.

Dodano: 2 miesiące temu

Po ubiegłorocznym falstarcie z informacją, przekazaną przez wykonawcę przebudowy stacji kolejowej w Dolicach,

Przejazd w Dolicach- tym razem zamknięty na dobre.

należy tym razem spodziewać się definitywnego zamknięciu przejazdu na odcinku drogi wojewódzkiej 122, co oznacza utrudnienia dla kierowców i mieszkańców Dolic. Zamknięcie przejazdu zaplanowano na środę, 20. stycznia. Utrudnienia mają potrwać do 5 lutego.
 

Zaplanowane na 20. stycznia zamknięcie przejazdu kolejowego, to konsekwencja toczącej się przebudowy stacji w Dolicach, która jest częścią gruntownej modernizacji magistrali Szczecin- Poznań. Po zakończeniu wszystkich prac związanych z przebudowa linii, czas jazdy najszybszym pociągiem do Poznania skrócić się ma o ok. 50 minut. Zanim to jednak nastąpi, zarówno podróżni, jak i mieszkańcy gmin, przez które biegnie magistrala muszą znosić niedogodności, jakie towarzyszą trwającym pracom budowlanym.
 

Wykonawca prac w rejonie stacji Dolice poinformował, że w związku z przebudową przejazdu kolejowego oraz skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr. 122 z drogą powiatową w stronę Bralęcina, przejazd kolejowy w Dolicach zostanie całkowicie zamknięty w dniach 20. stycznia (środa)- 5. lutego (piątek). Przez ten czas obowiązywać będzie objazd drogami powiatowymi przez Strzebielewo, Krępcewo do Piasecznika.
 

Zamknięcie przejazdu oznacza utrudniony dojazd do nieruchomości, zlokalizowanych po drugiej stronie stacji. Planowane zamknięcie przejazdu utrudni również  ruch po drodze wojewódzkiej Krajnik Dolny- Krzywin- Banie-Pyrzyce- Dolice-  Piasecznik.
 

Wykonawca prac na stacji w Dolicach przeprasza za utrudnienia, pozostaje mieć natomiast nadzieję, że termin zamknięcia przejazdu okaże się tym razem niepodważalny i ostateczny…

Na zdjęciu- ku pokrzepieniu serc- wizualizacja stacji w Dolicach po przebudowie (ilustracja; PKP PLK S.A.). Poniżej- mapka objazdu.
 

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria