Dzisiaj jest: 18.1.2021, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Język angielski - jak się go uczyć, żeby się nauczyć?

Dodano: 2 tygodnie temu

Szacuje się, że językiem angielskim włada już około 1,5 miliarda osób na całym świecie.

Język angielski - jak się go uczyć, żeby się nauczyć?

Jeżeli nie jesteś jedną z nich, może być to uciążliwe. W końcu znajomość angielskiego jest uznawana obecnie niemal za standard i pewnik. Wymaga się go w pracy, a także w rekrutacji na większość kierunków studiów. Poza tym bardzo często stykamy się z nim na co dzień, w końcu to właśnie w tym języku możemy znaleźć najwięcej informacji na niemal każdy temat. Umiejętność posługiwania się językami obcymi otwiera nam wiele wspaniałych możliwości i właśnie dlatego warto rozpocząć ich naukę. Jednak jak uczyć się języka angielskiego, żeby rzeczywiście się go nauczyć? Poznaj nasze trzy pomysły!

Wykorzystaj możliwości Internetu
Obecnie, kiedy mamy dostęp do Internetu, coraz mniej atrakcyjna staje się dla nas tradycyjna forma książki. Jeżeli zatem nie przepadasz za wertowaniem kolejnych stron podręcznika, skorzystaj z możliwości stwarzanych przez współczesne technologie. W końcu w sieci jest wszystko! Zresztą do umieszczanych w niej informacji mamy dostęp zawsze i wszędzie, jedynym ograniczeniem jest połączenie z Internetem. Jednak tak powszechny dostęp oraz dużo źródeł wiedzy sprawia, że trudno jest je zweryfikować, a nie wszystkim z nich można zaufać. Właśnie z tego powodu dobrym pomysłem jest skorzystanie z platformy edukacyjnej wydawnictwa, może być to przykładowo dlaucznia.pl. Umieszczone są na niej materiały przygotowane przez nauczycieli, dlatego są sprawdzone oraz opracowane w taki sposób, żeby łatwo było przyswajać z nich wiedzę. Co więcej, w nieskomplikowane sposób można poruszać się pomiędzy poszczególnymi tematami, dzięki czemu nie tracimy czasu na poszukiwania.

Słówka na fiszkach
Żeby móc porozumiewać się z innymi w języku angielskim, konieczna jest znajomość słówek. Bez niej ani rusz! Są jednak tematy, w których jego partie są szczególnie obszerne lub skomplikowane. Jest na to jednak skuteczny sposób – fiszki. Jest to nic innego niż zapisane z dwóch stron niewielkie karteczki. Po jednej stronie powinno znaleźć się słowo lub wyrażenie po angielsku, po drugiej jego polskie tłumaczenie. Dzięki takiej formie możemy je szybko powtarzać, a także dzielić na grupki – umiem i nie umiem. Jeżeli nie chcesz ich robić w formie papierowej, istnieje także ich elektroniczny odpowiednik. Wówczas wprowadzasz całe słownictwo i żeby program uznał wyraz za znany, musisz prawidłowo go wpisać. Dodatkowo masz także możliwość jego odtworzenia, dzięki czemu przypomnisz sobie wymowę, co nie jest mniej istotne. Później dużo łatwiej jest z nich korzystać, można robić powtórki, chociażby w autobusie w drodze do szkoły.

Otocz się językiem
To, czego nie przekażą ci podręczniki oraz większość gotowych materiałów, to wszelkie zmiany, które zachodzą w języku angielskim. A są one bardzo dynamiczne! Pojawiają się określenia nowych zjawisk i rzeczy oraz nowe określenia na rzeczy i zjawiska już istniejące. Co więcej, język, którego się uczymy, nie jest tym potocznym. Właśnie przez to rozmawiając później z Anglikiem czy Amerykaninem, możemy mieć problemy z porozumieniem się. Dobrym rozwiązaniem jest zatem otoczenie się muzyką, filmami czy artykułami po angielsku. Następnym razem podczas oglądania ulubionego serialu nie włączaj dubbingu, tylko napisy. Słuchając piosenek, sprawdzaj ich teksty i tłumacz od razu te słówka, których nie rozumiesz. Jeżeli twoja znajomość języka jest wyższa niż podstawowa, możesz słuchać podcastów prowadzonych przez native’ów, a także sięgnąć po artykuły i newsy znajdujące się na anglojęzyczne stronach. W taki sposób na pewno poprawisz swoją znajomość języka angielskiego!

Materiał sponsorowany

Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria