Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

MOPS wspiera seniorów

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat.

MOPS wspiera seniorów

Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Podczas pandemii koronawirusa najbezpieczniej, by osoby starsze zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.
 

Aby zgłosić się po pomoc, wystarczy zadzwonić pod nr 22 505 11 11. Można również wskazać osobę – np. sąsiada – który potrzebuje takiego wsparcia. Operatorzy ogólnopolskiej linii skontaktują się ze stargardzkim MOPSem i przekażą wszystkie informacje. Potem pracownicy socjalni dotrą z pomocą do potrzebujących seniorów z naszego miasta.
 

Do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów mogą się zgłaszać wolontariusze – telefonicznie lub rejestrując się na stronie www.wspierajseniora.pl. W Stargardzie taka pomoc została wprowadzona już na początku pandemii koronawirusa. W załatwieniu codziennych spraw starszym, samotnym mieszkańcom pomagają pracownicy MOPSu, strażnicy miejscy, harcerze i wolontariusze z Centrum „Otwarte Drzwi”.
 

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria