Dzisiaj jest: 23.1.2021, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Kiedy powstanie boisko przy Szkole Podstawowej nr 4?

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 4 upominają się o nowe boisko dla swoich pociech.

Kiedy powstanie boisko przy Szkole Podstawowej nr 4?
Głos w tej sprawie zajął Prezydent Stargardu Rafał Zając.

Boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wielkopolskiej nie jest w najlepszym stanie. Monika Szotowicz, Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Stargardzie poinformowała na ostatnim posiedzeniu, że mieszkańcy pytają o boisko przy Szkole Podstawowej nr 4, kiedy można spodziewać się budowy bądź modernizacji tego boiska. Dyrektor Wydziału Edukacji Bronisław Stefanowicz powiedział, że ma informację, że wniosek został złożony. Należy więc czekać na rozstrzygnięcie.

Podczas posiedzenia Komisji Prezydent Rafał Zając powiedział, że cały teren szkolny ma sporządzoną dokumentację na zagospodarowanie tego terenu. Przebudowa terenu to budżet 2 000 000 złotych. Kilkukrotnie były składane wnioski na różne formy dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, w tym przypadku były one bezskuteczne. Podstawowym miejscem, z którego można uzyskać dofinansowanie na boisko przyszkolne jest Ministerstwo Sportu. - Za każdym razem, gdy był nabór wnioski były składane- mówi Prezydent. - Po długich dyskusjach wewnętrznych zdecydowano na okrojenie zakresu budowy boiska do skali modernizacji boiska istniejącego. Miasto chce poprawić stan nawierzchni i funkcjonowanie tego boiska. Wniosek na dofinansowanie tej inwestycji w mniejszej skali został złożony i czeka na rozpatrzenie- dodał Rafał Zając.

Celem modernizacji boiska jest podniesienie jakości i bezpieczeństwa realizacji zadań szkoły, wynikających z nauczania wychowania fizycznego oraz popularyzacji aktywnego stylu życia oraz poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży poza salą gimnastyczną poprzez stworzenie warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do zagospodarowania czasu wolnego w ramach zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz wspomagania aktywności sportowej i integracji dzieci i młodzieży, a przez to przeciwdziałania zjawiskom agresji oraz uzależnień.

Źródło foto: Fb SP4

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA