Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Nagroda Kopernikus w ZS2

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Nagroda” Kopernikus „ to wyróżnienie,

Nagroda Kopernikus w ZS2

którego celem jest uhonorowanie  4-letniej aktywności ucznia podejmowanej  na rzecz rozwoju szkoły, środowiska lokalnego, jak  i samorozwoju.  Zespół Szkół nr 2 wyróżnia tak swoich uczniów od 2014 roku.  Ze względu na nietypowe zakończenie roku szkolnego absolwentów klas 4 spowodowane pandemią koronawirusa, nagroda  nie mogła być wręczona w kwietniu. Uroczyste, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przekazanie nagrody odbyło się 05 listopada 2020 r.

 Tegorocznym laureatem został Łukasz Szmulik uczeń klasy 4 o profilu informatycznym.  Przyznawana nagroda fundowana jest ze środków Rady Rodziców. W tym roku znalazł się sponsor pan Sławomir Maksymowicz właściciel lokalnej firmy „TESS”- producent chemii profesjonalnej. Dzięki hojności nagroda całościowo wynosiła 2700 zł.

Absolwent odebrał nagrodę z rąk pana Dyrektora Marcina Przepióry oraz sponsora.

Łukasz to osoba, która jednogłośnie uzyskała poparcie kapituły na zdobycie tego wyróżnienia. Przez wszystkie lata szkoły dał się poznać jako bardzo sumienny,  zawsze chętny do pomocy i bardzo zaangażowany w swoją pracę uczeń. A jego szczególne  działania ukierunkowały się na pomoc w szkolnej bibliotece. Był pomysłodawcą i organizatorem Escape roomu podczas Nocy Bibliotek organizowanych z ZS nr 2 oraz wielu innych imprez organizowanych na terenie szkoły. Pracował jako łącznik pomiędzy biblioteką a uczniami. Swoją ciepłą i życzliwą  postawą zdobył sympatię nauczycieli i rówieśników. Obecnie jest studentem pedagogiki w Szczecinie. Grono pedagogiczne jak i cała społeczność ZS nr 2 gratulują i życzą dalszych sukcesów. 


 

Źródło: Zespół Szkół nr 2
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA