Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Z unijnego dofinansowania na przeciwdziałanie skutkom pandemii skorzystają szkoły prowadzone przez Powiat Stargardzki

Dodano: 7 miesięcy temu

Kwotę 480 tys. zł otrzyma Powiat Stargardzki dla szkół i placówek oświatowych na przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID- 19.

Z unijnego dofinansowania na przeciwdziałanie skutkom pandemii skorzystają szkoły prowadzone przez Powiat Stargardzki

Dotacja przekazana zostanie w formie grantu przez Urząd Marszałkowski, w ramach programu „Pomorze Zachodnie- Bezpieczna Edukacja” współfinansowanego z unijnego Europejskiego Funduszu Społecznego, który zapewnia wsparcie przedsięwzięciom związanym z zapobieganiem ekspansji wirusa.
 

Z dofinansowania, które posłuży pokryciu rosnących kosztów przeciwdziałania skutkom COVID- 19 skorzysta osiem placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat Stargardzki: oba Licea Ogólnokształcące, Zespoły Szkół a także Szkoła Podstawowa Specjalna i Bursa Szkolna- łącznie ponad 5 tys. dzieci i młodzieży, a także 616 osób kadry pedagogicznej, pomocniczej i administracyjnej.
 

Unijne dofinansowanie przyznane Powiatowi Stargardzkiemu przez samorząd Pomorza Zachodniego pozwoli m.in. na zakup maseczek, przyłbic ochronnych i płynów dezynfekcyjnych oraz innych środków  ochrony sanitarnej dla szkół. Z przekazanej kwoty dotacji szkoły i placówki oświatowe zaopatrzą się również w wiszące i stojące bezdotykowe dozowniki płynów dezynfekcyjnych, które zostaną zainstalowane przy wejściach, w klasach,  na korytarzach budynków, w toaletach. Dotacja umożliwi także kupno oraz instalacje osłon w miejscach obsługi administracyjnej.
 

W ten sposób Powiat Stargardzki zamierza kontynuować działania, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS- CoV- 2 wśród uczniów i pracowników oświatowych. Niezbędne do tego okazały się zakupy dodatkowych partii płynów i środków dezynfekcyjnych oraz przedsięwzięcia, których celem jest zapewnienie możliwości większego dystansu w częściach wspólnych i administracyjnych szkół.
 

Przyznany grant  pozwoli również na kupno termometrów bezdotykowych, a także wygospodarowanie pomieszczeń, które pełnić mają funkcję izolatoriów dla osób z podejrzeniem zakażenia. Dotychczas wszystkie ponadplanowe wydatki z tego tytułu stanowiły bezpośrednie i nieplanowane obciążenie dla powiatowego budżetu.
 

Dotacja zapewniona przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Pomorze Zachodnia- Bezpieczna Edukacja” umożliwi też zakup specjalistycznych środków czyszcząco- piorących i ozonatorów do kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń. Przydatne będą również przenośne lampy wirusobójcze, do użycia w pomieszczeniach dydaktycznych, gabinetach pielęgniarek i szkolnych izolatkach.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA