Dzisiaj jest: 16.4.2024, imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Mamy mistrzynię karate

Dodano: 3 lata temu

Podwójny sukces zawodniczki z naszego miasta.

Julia Pakuła została mistrzynią Polski w karate shotokan w konkurencji kumite juniorek. Stargardzianka stanęła także na trzecim stopniu podium w kata juniorek. Zawodniczka jest stypendystką prezydenta Stargardu.

Oprócz Julii Pakuły w zawodach rywalizowały dwie inne wychowanki stargardzkiego klubu. Swój debiut w kategorii młodziczek zaliczyły Emilia Momot i Klaudia Jeremalonek. Dzięki dobrym występom wszystkie trzy zawodniczki ze Stargardu uzyskały kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim, które w tym roku odbędą się w Poznaniu.

W zawodach zorganizowanych w naszym mieście wzięło udział prawie 150 zawodników. Reprezentowali 20 klubów karate shotokan z całej Polski. Julia Pakuła potwierdziła doskonałą formę sprzed roku – w 2019 r. zdobyła brązowy medal w kumite juniorek, a teraz stanęła na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji.

Zdjęcia: Monika Marcinkiewicz

Źródło: Urząd Miasta Stargard