Dzisiaj jest: 27.11.2020, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Siedem wniosków złożonych przez Powiat Stargardzki do Rządowego Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych

Dodano: miesiąc temu

To jeden z instrumentów ujętych w programie wsparcia jednostek samorządu terytorialnego, celem przeciwdziałania skutkom COVID- 19.

Siedem wniosków złożonych przez Powiat Stargardzki do Rządowego Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych

Tym bardziej istotny dla samorządów, które  odczuwają gospodarcze i finansowe skutki postępującej ekspansji pandemii.  Gminy i powiaty mogą za pośrednictwem wojewodów składać wnioski o dofinansowanie infrastrukturalnych projektów na swoim terenie. Zarząd Powiatu zdecydował o przesłaniu siedmiu wniosków. Dotyczą one planowanej przebudowy i remontu dróg powiatowych, a także inwestycji mających wpływ na funkcjonowanie szpitala i placówek oświatowych.
 

Zarząd Powiatu formalnie ubiega się o dofinansowanie projektu przebudowy drogi powiatowej 1709 Z w miejscowości Sowno, razem z budową ścieżki rowerowej i chodników. To kolejny etap modernizacji drogi na odcinku Stargard- Sowno. Koszt tej części inwestycji oszacowano na blisko 12 mln zł.
 

Na liście przedsięwzięć zgłoszonych do rządowego funduszu przeciwdziałania skutkom COVID- 19, znalazł się również projekt przebudowy drogi 1716 Z na odcinku Stargard- Witkowo- Dolice do granic powiatu. We wniosku ujęto również przebudowę odcinka od skrzyżowania ul. Broniewskiego z ul. Główną do tablicy Stargardu, wraz z przebudową mostu i budową kładki dla pieszych. Prace wyceniono na ogółem 7,5 mln zł.
 

Z rządowego funduszu Powiat Stargardzki ubiegać się będzie także o dofinansowanie budowy nowego pawilonu rehabilitacyjnego szpitala w Stargardzie, gdzie świadczone byłyby usługi dla pacjentów, korzystających obecnie z rehabilitacji przy ul. Staszica.
 

Na liście ujęto również wniosek o dofinansowanie projektu remontu łazienek i kuchni w Bursie Szkolnej, razem z modernizacją wentylacji i utworzeniem izolatki w budynku bursy. Kolejnym projektem zgłoszonym przez Zarząd Powiatu do Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych, jest planowana termomodernizacja budynku ZS 1, wraz z przebudową boiska oraz modernizacja przyszkolnych  boisk „Starego Ogólniaka” i II LO w Stargardzie.
 

Podziałem pieniędzy z przeznaczonych na dofinansowanie wniosków, zgłoszonych przez samorządy gminne i powiatowe za pośrednictwem wojewodów, zajmuje się Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.  

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art