Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

SCN zachwyca kształtem

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Choć ściany odtworzonej kamienicy zakrywają jeszcze rusztowania, można już zobaczyć prawie skończoną bryłę Stargardzkiego Centrum Nauki.

SCN zachwyca kształtem

Budynek przy ul. Bolesława Chrobrego 21 imponująco wygląda zarówno z zewnątrz, jak i w środku, gdzie cały czas trwają intensywne prace. Ich postępom przyjrzał się prezydent Rafał Zając ze współpracownikami.
 

W kamienicy wstawiono już wszystkie okna i skończono tynkowanie ścian. W najbliższym czasie planowany jest montaż ozdobnych sztukaterii, które nawiążą do dawnego stylu odtworzonego budynku. SCN będzie jednak bardzo nowoczesnym obiektem. Przy budowie i wyposażaniu zastosowano nowoczesne technologie. Jednym z przykładów są okna dachowe z czujnikiem deszczu – w czasie opadów zamykają się automatycznie.
 

Wewnątrz kończą się prace przy klimatyzacji i wentylacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w październiku złożone zostanie rusztowanie. Wtedy będzie można podziwiać kamienicę z zewnątrz. Budowa powinna zakończyć się w styczniu 2021 r. Później przy ul. Bolesława Chrobrego 21 montowane będzie wyposażenie i eksponaty, które powstają na specjalne zamówienie. Stargardzkie Centrum Nauki najprawdopodobniej otworzy się dla zwiedzających w połowie przyszłego roku. Wartość całego projektu to prawie 7 800 000 zł. Na ten cel pozyskano 4 000 000 zł z funduszy unijnych.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk