Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Stargard docenia społeczników

Dodano: miesiąc temu

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w polityce społecznej.

Stargard docenia społeczników

To okazja do nagrodzenia tych, którzy na co dzień poświęcają się dla innych. Wyróżnienie mogą otrzymać zarówno indywidualni społecznicy, jak i organizacje.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15.10. (czwartek).

 

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

- kategoria indywidualna „Młody Społecznik” – nagroda w wysokości 1000 zł dla osób, które nie ukończyły 18 lat,

- kategoria indywidualna – nagroda w wysokości 3000 zł przyznawana osobom pełnoletnim,

- kategoria zespołowa – nagroda w wysokości 4000 zł przeznaczona dla  instytucji i organizacji działających w obszarze polityki społecznej.
 

Karta zgłoszenia kandydata znajduje się w załączniku. To dobra okazja, by docenić tych, którzy angażują się w życie społeczne miasta i pomagają potrzebującym. Kandydaturę konkretnej osoby lub organizacji może zgłosić minimum 50 mieszkańców. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i dołączyć do niej listę z podpisami popierających. Społeczników nominują także organizacje pozarządowe, miejskie instytucje polityki społecznej i podmioty mające inicjatywę uchwałodawczą (prezydent i radni Rady Miejskiej).
 

Nagrody przyznawane są w szczególności za aktywizację i integrację osób wykluczonych społecznie, a także działania w obszarze opieki nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami i seniorami. Społecznicy wprowadzają również nowe rozwiązania, dzięki którym szeroko pojęta pomoc potrzebującym jest jeszcze skuteczniejsza. To również i instytucje zaangażowane w rozwój i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.
 

Każdy wnioskodawca może zgłosić jedną kandydaturę do poszczególnych kategorii. Szczegółowe informacje – regulamin, lista podpisów i karta zgłoszenia kandydata – znajdują się w załącznikach. Wnioski można składać do 15.10. (wtorek) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. Czarnieckiego 17.
 

Zdjęcie: pexels.com


doc Regulamin konkursu - społecznik
doc Karta zgłoszenia - społecznik
docx Lista podpisów - społecznik
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk