Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Gimnastyka z dofinansowaniem

Dodano: miesiąc temu

Miasto zdobyło kolejne środki w ramach projektu „Sport dla wszystkich”.

Gimnastyka z dofinansowaniem

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to prawie 21 000 zł. Zajęcia dla uczniów w dziewięciu stargardzkich podstawówkach są prowadzone przez cały rok szkolny.
 

Młodzi ludzie biorą udział w aktywnościach dostosowanych do ich wieku i umiejętności. Głównym celem zajęć – oprócz zachęcenia uczniów do regularnego uprawiania sportu – jest profilaktyka wad postawy. Uczestnicy ćwiczą w niewielkich, kilkunastoosobowych grupach. Zajęcia rozpoczęły się już w lutym, jednak zostały wstrzymane w związku z zamknięciem szkół. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego uczniowie powrócili do wspólnych ćwiczeń w ramach projektu.
 

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy mają wiedzę na temat profilaktyki wad postawy. Dzięki temu młodzi ludzie nie tylko korzystają z aktywności w szkołach, ale także uczą się prawidłowych nawyków na przyszłość. Uczestnicy poznają proste ćwiczenia, które mogą wykonywać także samodzielnie.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk