Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Szlakiem wielu wyznań

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Wędrówką po stargardzkich świątyniach rozpoczęły się tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w naszym mieście.

Szlakiem wielu wyznań

Spacerowicze odwiedzili miejsca ważne dla wiernych różnych wyznań. W rolę przewodników wcielili się Jolanta Aniszewska i Mirosław Opęchowski z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.
 

Na trasie wycieczki były kościoły rzymskokatolickie, prawosławne, polskokatolickie, greckokatolickie, a także zbór zielonoświątkowców. Wspomniano również dawnych żydowskich mieszkańców Stargardu. W oprowadzaniu po świątyniach wzięli udział również duchowni – gospodarze poszczególnych miejsc.
 

Spacer cieszył się zainteresowaniem stargardzian, którzy chcieli lepiej poznać miasto z nieco innej – wielowyznaniowej – perspektywy. Komentarz przewodników pozwolił na nowo odkryć doskonale znane miejsca. To świątynie odwiedzane regularnie przez wiernych, które na stałe wpisały się w krajobraz Stargardu. Podczas wycieczki nie zabrakło też pytań ze strony uczestników.
 

Organizatorzy wędrówki to powiat stargardzki i muzeum. MAH przygotowało także inne propozycje z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Mieszkańcy mogą wziąć udział w rowerowej grze miejskiej, a także zobaczyć wirtualną wystawę. Szczegóły tutaj.
 

Zdjęcia: Jolanta Aniszewska

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.