Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Marianowo: drugi etap przebudowy ulicy Stargardzkiej dobiega końca.

Dodano: miesiąc temu

Przed nami finał prac drugiego etapu przebudowy ulicy Stargardzkiej w Marianowie.

Marianowo: drugi etap przebudowy ulicy Stargardzkiej dobiega końca.

Ekipy STRABAG- u realizujące inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, zamierzają do końca sierpnia oddać zarządcy  przebudowany odcinek. Ulica Stargardzka stanowi fragment ważnego ciągu komunikacyjnego drogi powiatowej 1734Z, łączącego Stargard z Dobrzanami. Projekt uzyskał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
 

Ulicę Stargardzką przebudowano częściowo w ubiegłym roku. Nowa nawierzchnia została ułożona od tablicy z nazwą miejscowości- patrząc w kierunku Trąbek- do skrzyżowania z ul. Spokojną w Marianowie. Obecnie dobiega końca przebudowa odcinka od krzyżówki z Rolną, do tablicy wyjazdowej w stronę miejscowości Wiechowo. Po zakończeniu kolejnego etapu prac, ulica na całej długości zyskała nową, poszerzoną nawierzchnię wraz z chodnikami. Przebudowano także kanalizację deszczową, która zapewni odwodnienie wyremontowanego odcinka. Nowe zjazdy otrzymały również sąsiadujące z ulicą posesje.
 

Ułożenie warstwy ścieralnej nowej nawierzchni, poprzedziły prace związane z wykonaniem warstwy wiążącej, wzmocnionej asfaltowo- betonową podbudową jezdni. Drogowcy dokonali też regulacji wpustów deszczowych, pokryw studni kanalizacji deszczowej, wodociągowych i telekomunikacyjnych. Przełożono również nawierzchnię istniejących dotychczas chodników oraz części zjazdów do posesji. Mieszkańcy otrzymali też do dyspozycji dwa nowe perony przystankowe z wybrukowanymi zatoczkami. Wszystkie prace toczyły się bez konieczności zamykania  przebudowywanego odcinka. W miejscu robót kierowców obowiązywał natomiast ruch wahadłowy.
 

Po gruntownej przebudowie oraz regulacji jezdni, przez kilka najbliższych dni ekipy STRABAG-u zajmą się  kosmetyką, a więc wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego na całej długości remontowanego odcinka, oraz założeniem trawników.  Formalny koniec wszystkich prac wyznaczono na 31. sierpnia 2020 r.
 

II etap przebudowy ulicy Stargardzkiej w Marianowie został dofinansowany kwotą 1,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Finansowy udział w ramach wkładu własnego zapewnił także Powiat Stargardzki, razem z Gminą Marianowo.  Już od września, czyli po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy i kierowcy będą mogli korzystać w całości z przebudowanego odcinka, biegnącej przez Marianowo drogi powiatowej.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.