Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Zmiany w DPS Dolice, ale najpierw pełne wzruszenia pożegnanie wieloletniej Pani Dyrektor

Dodano: 2 miesiące temu

Wyjątkową oprawę nadano uroczystemu pożegnaniu Oli Stereńczak- od ponad dwóch dekad Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Dolicach.

Zmiany w DPS Dolice, ale najpierw pełne wzruszenia pożegnanie wieloletniej Pani Dyrektor

Po wielu latach wypełnionych aktywnością zawodową, szefowa dolickiego DPS pożegnała się serdecznie z kadrą i podopiecznymi Domu, przechodząc na zasłużoną emeryturę.  Pożegnalna, plenerowa impreza w ogrodach urządzonych przed budynkiem DPS, na długo pozostanie w pamięci Pani Dyrektor, której trudno jeszcze uświadomić sobie - podobnie jak  współpracownikom i przebywającym tu seniorom, że przyszło jej uroczyście świętować formalnie ostatni dzień pracy.  
 

Za działalność pełną serca, codzienną pasję oraz zaangażowanie w rozwój  DPS w Dolicach, Oli Stereńczak w imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej dziękowała Wicestarosta Joanna Tomczak. W plenerowej, pełnej wzruszenia uroczystości pożegnalnej uczestniczył również wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki. Odchodząca Panią Dyrektor żegnała też Anita Ukleja, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach.
 

Starosta Stargardzki  w liście gratulacyjnym  podkreśliła, że miejsce przy  Wiśniowej przez 26 lat stało się dla Pani Dyrektor niemal drugim domem- szczególnym miejscem na ziemi, gdzie odkrywała na nowo misję pomocy i wsparcia tym najbardziej potrzebującym: samotnym, chorym i wykluczonym u schyłku życia. Starosta przypomniała, że odchodząca już na emeryturę Ola Stereńczak czuwała nad losem tych, którzy znaleźli się na peryferiach własnego życia, niejednokrotnie opuszczeni przez  najbliższych. Swoją, postawą i zaangażowaniem przywracała im poczucie wartości oraz sensu rzeczywistości, pełnej cierpienia i samotności.
 

Przez ponad dwie minione dekady, Pani Dyrektor dała się również pozna jako dobry zarządca, przeprowadzająca swoją kadrę i podopiecznych przez kolejne zmiany, jakich doświadczała placówka na przestrzeni tych 26 lat funkcjonowania- co również podkreśliła Starosta w swoim liście.
 

Odchodząc, Ola Stereńczak pozostawia swój Dom z gruntownie przebudowanymi pomieszczeniami parteru oraz wymienioną windą, dostosowaną do potrzeb podopiecznych. Te inwestycje udało się zrealizować za pośrednictwem   Powiatu Stargardzkiego, który uzyskał na ten cel dofinansowanie z budżetu Samorządu Pomorza Zachodniego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dom przy Wiśniowej stał się też bardziej przytulny i przyjazny dzięki aktywnej współpracy z Fundacją MILON, rozpoczętej i kontynuowanej także przy wsparciu ze strony władz powiatu. Owocem tej współpracy są nowatorskie programy społeczne, edukacyjne i kulturalne, które podnoszą jakość codziennego życia podopiecznych Domu.

O wzorcowej współpracy mówił też wójt Dolic Grzegorz Brochocki, dziwiąc się, że czas aktywnych, wspólnych działań  odchodzącej dyrektor  dolickiego DPS z samorządem gminy, na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy i opieki minął tak szybko…
 

Stanowisko Dyrektora DPS w Dolicach,  po rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu powierzono natomiast Ewie Danickiej, dotychczasowej Kierownik Działu Terapeutyczno- Opiekuńczego DPS Dolice Nowa Dyrektor zna więc doskonale realia i funkcjonowania placówki. W trakcie pożegnalnych uroczystości dominowało więc przeświadczenie, że Dom przy Wiśniowej przechodzi w dobre i troskliwe ręce, następczyni kontynuować zaś będzie równie profesjonalnie i sumiennie wszystkie prace na rzecz jego rozwoju,

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.