Dzisiaj jest: 12.8.2020, imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Raport o stanie miasta 2019. ZUK dobrze przygotowany do segregacji odpadów

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

2019 rok był dla Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie testem przed zmianami w systemie gospodarowania odpadami.

Raport o stanie miasta 2019. ZUK dobrze przygotowany do segregacji odpadów

Po czasie widać, że miejska spółka dobrze przygotowała się do nowego zadania.

Rok 2019 był rokiem poprzedzającym zmiany w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, jakie nastąpiły od 1 stycznia 2020 r. W związku z tym, Zarząd Usług Komunalnych zaczął przygotowania do płynnego wdrożenia zmian, w tym obowiązkowej segregacji odpadów oraz nowej frakcji- odpadów kuchennych.

Od lutego do końca roku 2019 ZUK realizował program testowy zbierania nowej frakcji odpadów- odpadów kuchennych, w którym udział wzięło blisko 1200 gospodarstw domowych na osiedlu Pyrzyckim, zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Działania i spostrzeżenia mieszkańców biorących udział w teście pomogły w tworzeniu sprawnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie naszego miasta.

Ponadto realizowano akcję informacyjną dotyczącą sygnalizowania zmian oraz zapoznania mieszkańców z nowymi przepisami. Materiały informacyjne ukazały się w listopadowym numerze SIS, wydrukowano 2000 szt. plakatów, które rozdysponowano zarządcom nieruchomości. Materiały informacyjne można było znaleźć w Urzędzie Miasta, ZUK, w Biurze Obsługi Mieszkańców MPGK Sp. z o.o. oraz w autobusach komunikacji miejskiej.

Prowadzono cykliczną edukację mieszkańców poprzez rozdawanie ulotek informacyjnych dotyczących właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, przygotowania ich do odbioru oraz segregacji odpadów oraz udzielania informacji w Biurze Obsługi Klienta ZUK. Edukacja mieszkańców przebiegała również za pośrednictwem stron internetowych, w tym poprzez tworzenie treści na stronę internetową www.zuk-stargard.pl.

źródło: Raport o stanie Miasta Stargard 2019

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo. Photos by Jan Rybaczuk