Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Absolutorium dla prezydenta

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Radni Rady Miejskiej udzielili absolutorium prezydentowi Rafałowi Zającowi.

Absolutorium dla prezydenta

Tym samym przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu miasta. To oznacza także, że całoroczna praca prezydenta została oceniona pozytywnie. Za udzieleniem absolutorium głosowali wszyscy radni obecni na XVIII sesji Rady Miejskiej.
 

– Zawsze będę podkreślał, że jedna osoba nie jest w stanie zrealizować żadnego wielkiego wyzwania. Każde z nich wymaga kompetentnych ludzi w najbliższym otoczeniu. Mądrość zbiorowa i chęć podejmowania wyzwań są bardzo ważne. Dziękuję moim wszystkim współpracownikom, zarówno z urzędu, jak i ze spółek oraz jednostek miasta. Jestem wdzięczny również radnym Rady Miejskiej. To oni chcą dyskutować o Stargardzie, o zmianach i rozwoju, które służą nam wszystkim. Konstruktywna wymiana poglądów oraz wspólne wypracowywanie porozumienia przynoszą korzyści dla mieszkańców. Bez wątpienia istotne jest też wsparcie od naszych reprezentantów w rządzie, ale również to płynące z urzędów: wojewódzkiego i marszałkowskiego. Znaczenie ma także na pewno współpraca w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i z miastami partnerskimi – mówi prezydent Rafał Zając.
 

W Stargardzie do końca 2019 roku dochody ogółem wykonano w 100,15% (ponad 327 000 000 zł). W ramach dochodów własnych najważniejszą pozycję stanowiły dochody z podatków i opłat (56%). Rok 2019 zakończyliśmy nadwyżką, która wyniosła przeszło 11 000 000 zł. Na wydatki majątkowe w 2019 r. przeznaczono przeszło 44 000 000 zł.
 

– W każdym miejscu urzędu, w naszej każdej jednostce organizacyjnej mamy tożsamość celów. To pełna identyfikacja ze strategią rozwojową Stargardu – podsumowuje prezydent Rafał Zając.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.