Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Basteja od środy

Dodano: tydzień temu

Doskonała wiadomość dla spragnionych historycznych ciekawostek.

Basteja od środy

Już w najbliższą środę (1.07.) będzie można znów odwiedzić Basteję. Muzeum jest czynne od wtorku do piątku i w niedzielę 10:00-17:00 oraz w sobotę 10:00-14:00. Warto pamiętać, że w czwartki wstęp jest bezpłatny.
 

W Bastei można zobaczyć stałą wystawę "Stargard - miejsce z historią". Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX wieku". Na zwiedzających czeka ponad 300 zabytków, około 1000 rycin, map, archiwaliów, druków, dokumentów i fotografii – a to wszystko rozmieszczone aż na 4 kondygnacjach. Dodatkowo w specjalnej strefie Multitouch można wybrać się na wędrówkę szlakiem 15. południka.

 

 W związku z epidemią koronawirusa trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Po wejściu do Bastei należy zdezynfekować dłonie. Podczas zwiedzania należy również zakrywać usta i nos. Ze względów bezpieczeństwa ograniczona jest także liczba osób przebywających jednocześnie w muzeum.
 

Grafika: FB/MAH
 

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA