Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Na osiedlu Pyrzyckim powstaną nowe zatoki autobusowe

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Zakres inwestycji związanej z budową nowej drogi KZ.2 zostanie zwiększony.

Na osiedlu Pyrzyckim powstaną nowe zatoki autobusowe

Powstanie dodatkowe 600 m drogi oraz zatoki autobusowe.

Miasto rozszerzy zakres budowy nowej drogi KZ.2 na osiedlu Pyrzyckim. O zabezpieczeniu dodatkowych środków w wysokości 286 547 zł wynikających z rozszerzenia zakresu realizowanego przedsięwzięcia o budowę zatok autobusowych zdecydowali radni Rady Miejskiej podczas ostatniej sesji. Powiększenie zakresu budowy możliwe było dzięki korzystnemu wynikowi postępowania przetargowego na budowę drogi. Dzięki temu urzędnicy stargardzkiego ratusza mogli wystąpić do Wojewody z wnioskiem o wykorzystanie oszczędności przetargowych na realizację dalszego odcinka drogi, do ronda u zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Miłej.

Pozytywna decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego była uwarunkowana koniecznością podpisania umowy z wykonawcą w terminie do 7 grudnia 2019 r. Możliwości budżetu nie pozwoliły na zakontraktowanie całego zaprojektowanego zakresu zadania, stąd też zaistniała konieczność ograniczenia zakresu rzeczowego o budowę zatok autobusowych.

O planie rozbudowy drogi KZ.2 opowiedział podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Prezydent Rafał Zając. - Planujemy zabezpieczyć prawie 290 tys. zł na budowę zatok autobusowych w ramach budowanej już drogi na osiedlu Pyrzyckim, planistycznie nazywanej KZ.2- mówił Prezydent. - Te zatoki autobusowe na etapie składania wniosku do budżetu państwa były ograniczone w zakresie rzeczowym inwestycji ze względu na możliwość pozyskania zwiększonego finansowania z budżetu państwa na cały zakres KZ.2. W ramach negocjacji z deweloperem pewien zakres inwestycji stawał pod znakiem zapytania. Po wyrażeniu zgody przez Radę na ugodzenie się z deweloperem przystępujemy do realizacji pełnego zakresu KZ.2. Zatoki autobusowe są niezbędne w realizacji tej drogi tranzytowej dla osiedla Pyrzyckiego- tłumaczył Prezydent.

Nowa droga KZ.2 ma mieć 1 km długości i 7 m szerokości. Chodnik będzie miał 1,5 m szerokości, a ciąg pieszo-rowerowy- 3,5 m szerokości. Inwestycja zakłada także budowę ronda na styku przedłużenia ul. Powstańców Warszawy z ul. Broniewskiego. Według planów budowa ma potrwać do połowy 2021 r. Cała inwestycja pochłonie ponad 6,7 mln zł. Połowa dofinansowania będzie pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki inwestycji łatwo będzie można wyjechać z osiedla Pyrzyckiego w ul. Broniewskiego. To duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się osiedla. W przyszłości planuje się, że powstanie tam osiedle, na którym zamieszka nawet 4 000 mieszkańców.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA