Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Historia na kliknięcie myszką

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Choć Muzeum Archeologiczno-Historyczne zostało zamknięte dla odwiedzających, w jego wnętrzach wciąż dzieje się bardzo dużo.

Historia na kliknięcie myszką

Pracownicy przygotowali coś ciekawego – dosłownie na wyciągnięcie ręki każdego użytkownika internetu. Na Facebooku, Instagramie, a także w serwisie YouTube można spotkać się z historią bez wychodzenia z domu.
 

Na wirtualnych gości MAH czekają dwa zupełnie nowe cykle – „Muzealne zakamarki” i „Masa zabawy”. Już teraz tutaj można zajrzeć m.in. do gabinetu dyrektora Marcina Majewskiego i Jolanty Aniszewskiej, jego zastępcy. Ciekawostki pojawiają się także na muzealnym Instagramie oraz facebookowym profilu MAH. Jak zapewniają historycy, materiały w mediach społecznościowych będą uzupełniane często i regularnie – każdego dnia stargardzianie mogą liczyć na nowe ciekawostki.
 

Powraca także lubiany cykl „Stargardzianie z kartonika”. Warto zobaczyć portrety mieszkańców naszego miasta sprzed kilkudziesięciu, a nawet ponad 100 lat. Znacznie starszą historię można poznać przy okazji nowej wystawy „Stargardzkie starożytności 2.0”. Choć na oficjalne otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać, już teraz muzealnicy prezentują ciekawe eksponaty. Jako pierwszy – krzemienny pik z okresu mezolitu. To niepozorne narzędzie było wykorzystywane kilka tysięcy lat przed naszą erą. Znalezisko z lat 40. XX wieku do zobaczenia tutaj. Warto na bieżąco śledzić internetowe działania MAH. Z pewnością każdy zainteresowany historią znajdzie coś dla siebie.
 

Grafiki: MAH w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA