Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Niebezpieczne drzewa przy ul. Grunwaldzkiej

Dodano: 4 dni temu Autor:

Podczas lutowych wichur niebezpiecznie zrobiło się na ul. Grunwaldzkiej i Źródlanej w Stargardzie.

Niebezpieczne drzewa przy ul. Grunwaldzkiej

Mieszkańcy poprosili urzędników z powiatu o dokonanie przeglądu drzew w tym rejonie miasta.

W imieniu mieszkańców ul. Grunwaldzkiej sprawą zajął się radny Rady Powiatu Bratosz Rudnicki. Zwrócił się on do Starosty o sprawdzenie stanu drzewostanu w ciągu ul. Grunwaldzkiej i Źródlanej w Stargardzie. - Prośbę swą motywuję złym stanem drzew. W ostatnich tygodniach dwa drzewa położyły się i konieczna była interwencja Straży Pożarnej. Obecny stan drzew zagraża zdrowiu i życiu ludzi- poinformował Bartosz Rudnicki. Radny poprosił też o pielęgnację krzewów i drzew, których gałęzie wchodzą w światło jezdni.

Joanna Tomczak, Wicestarosta Stargardzki poinformowała, że w grudniu 2019 r. został zrobiony przegląd drzew na ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania z ul. Źródlaną. W jego wyniku 10 drzew zostało wytypowanych i zgłoszonych z wnioskiem o wycinkę do Urzędu Miejskiego w Stargardzie. - W kolejnym etapie, wiosną 2020 r., zostanie zrobiony przegląd dalszej części ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania z ul. Gdańską- poinformowała Joanna Tomczak.

Obowiązek utrzymania zieleni przydrożnej, w tym nasadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów, na zarządcę drogi nakłada ustawa o drogach publicznych. Zarządca drogi dokonuje wyrębu drzew zagrażających bezpieczeństwu ruchu na drodze, jeśli inne środki okażą się niewystarczające (np. przycięcie korony drzew), uniemożliwiających modernizację drogi i obiektów mostowych oraz obumarłych lub znajdujących się w stanie prowadzącym do ich uschnięcia.

Zazwyczaj głównym powodem zakwalifikowania danego drzewa do wycinki jest jego zły stan sanitarny. Oznacza to, że drzewa posiadają liczne, suche konary, o wysokim procencie tzw. posuszu w koronach. Niejednokrotnie są spróchniałe, uszkodzone w środku i często stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA