Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Spędzaj Czas Kulturalnie. [21 lutego – 5 marca].

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane w okresie od 21 lutego do 5 marca seanse filmowe, ale też inne wydarzenia kulturalne,

Spędzaj Czas Kulturalnie.  [21 lutego – 5 marca].
które czekają stargardzian już niebawem.

Stargardzkie maluchy mają w czym wybierać, w kinie w dalszym ciągu czeka na nich:

„Bayala i ostatni smok”
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. 
Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek, aby go spełnić, siostry Surah, Sera i ich przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. 

W kinie zagoszczą też nowości:

„SONIC. Szybki jak błyskawica” 
Ten film powstał na podstawie popularnej serii gier platformowych od firmy SEGA. 
To historia najszybszego na świecie, niebieskiego jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na planecie Ziemia. W filmie, łączącym grę aktorską z animacją, Sonic i jego nowy przyjaciel Tom łączą siły, by stanąć oko w oko z geniuszem zła – doktorem Robotnikiem, planującym przejąć kontrolę nad światem.

„Zew krwi” 
Zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona film opowiada historię niezwykłego psa, Bucka. Twórcy zabierają wszystkich widzów w podróż na śnieżną Alaskę w okresie gorączki złota, w XIX wieku. 
To tutaj nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów Buck, szybko adoptuje się do nowych warunków i zostaje przywódcą zaprzęgu. Johna Thorntona, doświadczonego poszukiwacza złota, właściciela psiego zaprzęgu i jego wyjątkowego psiego przyjaciela łączy bardzo silna, zupełnie wyjątkowa więź. Buck przeżywa przygodę życia i odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie, gdzie staje się panem swego losu. 
Role główne w filmie zagrali Harrison Ford i stworzony komputerowo pies. 

Dorosła część widowni wciąż jeszcze może się wybrać na spotkanie z:

„Zenkiem”
Film już w trakcie montażu widział jego bohater, Zenek Martyniuk. Powiedział dziennikarzom: "Film jeszcze nie jest udźwiękowiony do końca, ale podoba mi się. Reżyser Jan Hryniak chciał zachować ten klimat lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Ciekawie zostały pokazane na podstawie mojej osoby. Zobaczymy, jak to odbiorą widzowie."
Bohaterami filmu „365 dni”. To polska odpowiedź na amerykańską trylogię o Greyu. Film wzbudza emocje, a opinie, czy wybrać się nań właśnie w Walentynki są podzielone.
Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel mieszka w Polsce, jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. 

Na ekranie pojawią się też nowości:

„Bad Boy”
Czołowy specjalista od kina sensacyjnego Patryk Vega, tym razem odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. 
Piłka nożna to najpopularniejszy sport zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic więc dziwnego, że reżyser akcję swojego najnowszego filmu osadził właśnie w środowisku kibiców piłki nożnej. A właściwie pseudokibiców. 
Widzowie znajdą tutaj powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszanie i agresję na stadionach. 
Pierwszoplanowe role grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski. 
To pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców. 

„Swingersi”
Nowy polski film z gwiazdorską obsadą, zobaczymy między innymi Barbarę Kurdej-Szatan, Antka Królikowskiego, Joannę Liszowską i Ilonę Ostrowską. 
Film opowiada o życiu seksualnym kilku par, w których związkach zaczęło robić się nudno. Każdy z bohaterów ma inne pragnienia i fantazje. 
Dorota chciałaby przeżyć płomienny romans, a jej partner Andrzej najchętniej nie rozstawałby się z konsolą do gier. Iwona i Fabian pracują w showbiznesie i aby osiągnąć sukces nie cofną się przed niczym. 
Wszyscy bohaterowie pewnej nocy zdecydują się na bardzo odważny krok i rzucą się w wir wspólnego szaleństwa. 

„Najświętsze serce”
Kult Najświętszego Serca jest w Polsce bardzo żywy, a w tym roku przypada setna rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa, związanego z Bitwą Warszawską 1920 roku i kanonizacji św. Małgorzaty. Film jest częścią obchodów tych dwóch ważnych w kościele katolickim jubileuszy. 
W filmie znana pisarka Lupe Valdes poszukując inspiracji do książki wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. Pisarka ulega fascynacji historią objawień, jakie były udziałem św. Małgorzaty i podejmuje prywatne śledztwo. 

23 lutego na 12:00 stargardzkie dzieciaki KinoManiaki mają zaproszenie od Rexa, ulubieńca królowej Elżbiety II. 
Rex jest rozpieszczanym mieszkańcem pałacu Buckingham. Żyje jak król, pomimo że jest tylko pieskiem rasy corgi. 
Los jednak wystawi go na próbę. Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia na ulicę, a potem do schroniska, gdzie czeka go prawdziwie pieskie życie.

Alibii na środę 26 lutego brzmi „Pokochajmy się jeszcze raz”. Seans rozpoczyna się jak zwykle o godzinie 18:30.

29 lutego prosto ze sceny Metropolitan Opery w Nowym Jorku stargardzcy miłośnicy opery będą mieli okazję zobaczyć „Agrypinę” Georga Friedricha Händela. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18:55.

Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów: 

3 marca kolejna odsłona Stargardzkich Spotkań Teatralnych Ewenement 2020 - zobaczymy spektakl pt. „Wąsik”.

10 marca na stargardzkiej scenie pojawi się charyzmatyczna aktorka i piosenkarka Stanisława Celińska. Usłyszymy utwory z ostatnich dwóch płyt artystki: „Atramentowa” i „Malinowa”. Sporo też będzie wspomnień, bo artystka wiele w życiu przeszła i się tego nie wstydzi. Pozycja z gatunku: to trzeba zobaczyć i usłyszeć.

22 marca kolejne spotkanie z Orkiestrą Camerata Stargard. Tym razem utwory w tonacji „Klasyczna Wiosna”. 

1 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie SCK zobaczymy sztukę „Pomoc domowa”. I tutaj ze względu na duże zainteresowanie organizator dołożył dodatkowy spektakl.

Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00, a bilety teraz można kupić również w biletomacie znajdującym się w holu kina.

Przypominamy, że w ramach promocji „Facebookowe wtorki” we wtorki można oglądać filmy na 15 zł, wystarczy polubić na fb Kino SCK Stargard.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA