Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Chcą, by na Wyszyńskiego powstał tunel

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Byli Radni Rady Miejskiej Elżbieta i Krzysztof Dybowscy zgłosili swoją propozycję w ramach konsultacji dotyczących przyszłego wyglądu Placu Wolności i ul. Wyszyńskiego.

Chcą, by na Wyszyńskiego powstał tunel

Chcą, by w tym miejscu został wybudowany tunel.

Elżbieta i Krzysztof Dybowscy byli radnymi Rady Miejskiej w Stargardzie poprzedniej kadencji 2014-2018. Nadal jednak aktywnie uczestniczą w życiu miasta. W ostatnim czasie złożyli uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Stargard dotyczącego terenu w rejonie ulic Wyszyńskiego, Czarnieckiego i Barnima.

We wniosku skierowanym do Prezydenta Rafała Zająca radni poprosili, by ruch pojazdów samochodowych, motocykli i autobusów na ulicy Wyszyńskiego, na odcinku 200 m, wprowadzić w tunel podziemny, uwalniając w ten sposób duży teren do zagospodarowania i stworzenia nowoczesnej i reprezentacyjnej przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców. - To rozwiązanie dodatkowo upłynni ruch pojazdów samochodowych, który będzie całkowicie bezkolizyjny z ruchem pieszych. Zdajemy sobie sprawę, że realizacji naszego wniosku jest kosztowna, ale rozwijająca się technologia i wykorzystanie nowoczesnych materiałów w przyszłości może uczynić go realnym- napisali we wniosku Elżbieta i Krzysztof Dybowscy.

Podobne rozwiązanie infrastrukturalne powstanie w najbliższym czasie w Łodzi. Kilka dni temu rozpoczęły się tam prace przy budowie drogi podziemnej w śladzie ul. Hasa. Podziemna ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, a nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami, która połączy teren EC1 Łódź-Miasto Kultury z dworcem Łódź Fabryczna. Władze Łodzi chcą w ten sposób rozwiązać problem spodziewanego zwiększenia ruchu samochodów po ukończeniu kolejnych inwestycji w Nowym Centrum Łodzi.

Koncepcja zmian w rejonie ul. Wyszyńskiego nie ma określonego terminu realizacji. Wiadomo jednak, że kierowców i pieszych poruszających się tą ulicą już w tym roku czekają utrudnienia. Przejście dla pieszych w rejonie ronda zostanie zlikwidowane i przesunięte w takie miejsce, by możliwe było wykonanie sygnalizacji świetlnej. Inwestycja ma na celi poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz zwiększenie płynności ruchu samochodowego oraz usystematyzowanie potoku ruchu pieszych przechodzących przez ul. Wyszyńskiego w bezpośrednim sąsiedztwie ronda na pl. Wolności. Miasto zaplanowało na ten cel 250 000 zł.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA