Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Krajowa "20" ominie Stargard obwodnicą

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Nasze miasto znalazło się na liście rządowego programu budowy stu obwodnic.

Krajowa "20" ominie Stargard obwodnicą
Do 2030 roku ruch generowany przez drogę krajową nr 20 zostanie wyprowadzony ze Stargardu.

Rządowy projekt zakłada, że 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km ma powstać do 2030 r. i kosztować ok. 28 mld zł. Środki te pochodzić będą z Krajowego Funduszu Drogowego, dla którego spodziewane jest zasilenie środkami europejskimi. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że jeszcze w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na budowę 15-16 obwodnic. Najszybciej będą realizowane te inwestycje, które mają już przygotowane dokumentacje i posiadają odpowiednie zgody.

Przetarg na obwodnicę Stargardu ma zostać ogłoszony w trzecim kwartale 2023 r. Rafał Zając, Prezydent Stargardu mówi, że ta obwodnica rozwiąże wiele trudności komunikacyjnych, z którymi miasto zmaga się w obliczu ciągłego wzrostu liczby aut. - Inwestycja doskonale wpisuje się w plan naszych działań dotyczących ciągłej pracy nad uspokajaniem ruchu samochodów w mieście. Będzie się uzupełniała z tzw. obwodnicą północną, którą chcemy wybudować w kilku etapach. Jeszcze w tym roku ruszymy z pracami projektowymi- mówi prezydent Rafał Zając.

Obwodnica Stargardu jest jedną z 9, których budowa planowana jest w województwie zachodniopomorskim. Nowe przejścia omijające miejscowości powstaną również w Człopie w ciągu drogi krajowej nr 22, Gryfinie (DK 23), Kołbaskowie (DK 13), Rusinowie (DK 22), Szczecinku (DK 20), Szwecji (DK 22), Wałczu (DK 22) i Złocieńcu (DK 20). Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, czystsze powietrze i mniejszy hałas.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA