Dzisiaj jest: 13.8.2020, imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wygodniej przez Pyrzyckie

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się os. Pyrzyckiego.

Wygodniej przez Pyrzyckie

Miasto przekazało plac budowy pod nową drogę – przedłużenie ul. Powstańców Warszawy. Po zakończeniu inwestycji kierowcy wygodnie wyjadą w ul. W. Broniewskiego. W ramach zaplanowanych prac powstanie 1 km jezdni, a także chodniki i ścieżka rowerowa.
 

Na budowę tej drogi miasto pozyskało ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Inwestycja zakłada także budowę ronda u zbiegu przedłużonej ul. Powstańców Warszawy i W. Broniewskiego. Dzięki temu kierowcy oraz rowerzyści wygodnie i bezpiecznie wyjadą z os. Pyrzyckiego.
 

Nowa jezdnia będzie miała 7 m szerokości. Piesi skorzystają z chodników po obu stronach ulicy. Planowane jest także wykonanie ścieżki dla rowerzystów. Realizacja projektu to kolejny etap rozwoju wciąż powiększającego się os. Pyrzyckiego. Droga zdecydowanie ułatwi zmotoryzowanym mieszkańcom powrót do domów, jaki i wyjazd z osiedla.
 

W marcu 2019 r. radni Rady Miejskiej przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic Powstańców Warszawy, Szarych Szeregów i Broniewskiego. Zgodnie z dokumentem na tym terenie mogą zostać wybudowane mieszkania dla nawet 4000 osób. Poza tym os. Pyrzyckie cały czas się rozwija. Remontowane są drogi i chodniki, powstają kolejne budynki, a w 2018 r. otworzono nowy obiekt szkolno-przedszkolny. To bezpieczne miejsce do życia – w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego zamontowano monitoring. Kamery pojawiły się m.in. w okolicy szkoły i placu zabaw.
 

Zdjęcia i mapa: UM w Stargardzie/archiwum

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senior Plus w agroturystyce "7 Ogrodów". FOTORELACJA