Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Wiadukt nadal zalewany. Kiedy skończą się problemy?

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W ostatnich tygodniach, po intensywnych opadach deszczu, znowu pojawiły się problemy związane z zalewaniem ulicy Bogusława IV pod wiaduktem.

Wiadukt nadal zalewany. Kiedy skończą się problemy?
Miasto szykuje inwestycję w tym miejscu, ale jeszcze musimy na nią poczekać.

Ostatnie, sierpniowe burze, które przyniosły intensywne opady nad naszym miastem, przypomniały problem, z jakim od lat zmagają się mieszkańcy Stargardu. Po każdej większej ulewie zalewany jest wiadukt przy ul. Bogusława IV. Część kierowców, którzy nie zdążyli przed falą spływającej wody z okolicy lub świadomie wjechali pod zalany wiadukt, uszkodziło w tym miejscu swoje pojazdy.

Na początku roku Urząd Miejski ogłosił, że zwiększy się bezpieczeństwo i komfort korzystania ze stargardzkich dróg. Zapadła decyzja o budowie kanalizacji odprowadzającej wodę deszczową do rzeki Iny. Projekt zakłada także ochronę przed zalaniem innych miejsc- w tym Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i terenów mieszkalnych.

Nowoczesna kanalizacja zabezpieczy wiadukt nad ul. Bogusława IV, teren Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, a także planowany parking przy ul. Barnima. Przewidywany koszt robót to ponad 3 200 000 zł. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi prawie 800 000 zł. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zapobiegania lokalnym podtopieniom wynikającym ze skutków zmian klimatu, poprzez poprawę infrastruktury gospodarki wodami opadowymi w układzie komunikacyjnym Gminy Miasto Stargard.

Na tą inwestycję będziemy musieli jeszcze jednak poczekać. - Zakładamy, że prace będą realizowane w przyszłym roku. Chcemy, żeby zostały skoordynowane z inwestycją realizowaną przez kolej- informuje Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego w Stargardzie.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA