Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Zapiski bibliotekarki Książnicy Stargardzkiej… o miłości do czytania książek i radości czytania, do późnej starości.

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Rozpoczynamy cykl felietonów dotyczących Książnicy Stargardzkiej. Przedstawimy w nich w szerokim zakresie, co jeszcze oprócz książek można znaleźć w tej instytucji.

Zapiski bibliotekarki Książnicy Stargardzkiej… o miłości do czytania książek i radości czytania, do późnej starości.
Jeszcze do 14 lipca w sklepach sieci Tesco można oddać głos na projekt Książnicy Stargardzkiej „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem”.

Książnica, za pieniądze otrzymane na realizację tego projektu, zakupi książki z dużą czcionką i audiobooki. Dlaczego to takie ważne wiem, od kilku już lat, kiedy to okulista wypisał mi pierwszą receptę na okulary „do czytania”. Nawet jeśli o tym nie myślimy, to i tak każdego z nas kiedyś dopada choroba „krótkich rąk”. Książki z dużą czcionką pozwolą osobom słabo widzącym cieszyć się możliwością czytania, albo przedłużą okres i komfort delektowania się lekturą, jakiemuś zagorzałemu czytelnikowi.

Dla tych, którzy w ogóle nie mogą czytać, ale nie chcą rezygnować z literatury, a także dla zabieganych, świetnym rozwiązaniem są audiobooki. Wiem, sama stosuję. Góra prasowania, pichcenie, sprzątanie i inne prace domowe stają się prawdziwą przyjemnością, kiedy towarzyszy mi w nich dobra literatura. Audiobooki sprawdzają się też w dalekich podróżach, a i (jak słyszałam) w codziennych treningach biegaczy.

W Dziale Multimedialnym czekają sympatyczne i zawsze uśmiechnięte bibliotekarki Ewa i Ania, a wraz z nimi uginające się od płyt półki. Na półkach, którymi zarządzają obie Panie każdy znajdzie coś dla siebie. Są tutaj filmy dla dzieci i dorosłych, płyty winylowe – znów modne, muzyka na płytach CD, no i oczywiście audiobooki – literatura dziecięca i młodzieżowa, lektury szkolne, a i dorośli z pewnością coś dla siebie znajdą.

„Płytozbiór” jest skatalogowany i można w samemu poszukać sobie konkretnej płyty, albo poprosić bibliotekarki o pomoc w odnalezieniu i wyborze.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. GALERIA