Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Kinowe wieczory w Heliosie - Kultura Dostępna [lipiec]

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Lipcowe propozycje wybranych polskich filmów w Kinach Helios

Kinowe wieczory w Heliosie - Kultura Dostępna [lipiec]

Materiał sponsorowany

Wczoraj prezentowaliśmy nowości z Kina Konesera, a dziś dokładamy do tego lipcowe seanse Kultury Dostępnej. Letnie propozycje przedstawiają się bardzo interesująco. 

Projekt Kultura Dostępna realizowany jest w wybranych kinach Helios w całym kraju. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom rodzimych produkcji filmowych, a wszystko to za przystępną cenę – 10 zł. 

Seanse realizowane są w dwóch stałych porach tj. godz. 13.00 oraz 18.00 zarówno w C.H Kupiec, jak i Szczecin Outlek Park.  

Poniżej prezentujemy lipcowe propozycje.
• 4 lipca – CIEMNO, PRAWIE NOC
Gatunek: Kryminał

Ekranizacja powieści kryminalnej Joanny Bator o tym samym tytule w reżyserii Borysa Lankosza. Główna bohaterka Alicja Tabor (w tej roli Magdalena Cielecka) powraca w rodzinne strony, do Wałbrzycha. Powodem decyzji jest seria zniknięć dzieci, która wstrząsnęła całym miastem. Z racji swojego zawodu, bohaterka postanawia wykorzystać dziennikarski spryt, aby rozwikłać zagadkę. Im bardziej zbliża się to prawdy, tym mocniej odkrywa mroczne sekrety własnej rodziny. 

• 11 lipca – CÓRKA TRENERA
Gatunek: Dramat

17-letnia Wiktoria jest wschodząca gwiazdą tenisa ziemnego. Wraz z ojcem Maciejem podróżują po całym kraju, a ich kalendarz determinują turnieje. Każdy skupia się na własnych celach do momentu, gdy w podróż wyrusza z nimi Igor, również nastoletni zawodnik. Od tego momentu dla głównej bohaterki tenis przestaje być całym światem, a coraz częściej skupia się na sprawach osobistych. Jest to nowa sytuacja również dla jej ojca, dla którego do tej pory świat córki był najważniejszy. Historia o dojrzewaniu, wzajemnych relacjach między rodzicem, a dzieckiem ze sportem w tle. 

• 18 lipca – CAŁE SZCZĘŚCIE
Gatunek: Komedia romantyczna

Roma Gąsiorowska oraz Piotr Adamczyk w filmie wyreżyserowanym przez Tomasza Koneckiego. Historia o miłości, która jest w stanie połączyć nawet najbardziej skrajne charaktery. Dodatkowo połączenie dwóch różnych światów, jak sala fitness i orkiestra symfoniczna sprawią, że życie tych dwojga zmieni się o 180 stopni. W tle wakacyjne pejzaże, które sprawią, że już zatęsknimy za ciepłym i słonecznym latem. „Całe szczęście” to idealna sugestia na spędzenie miłego wieczoru w kinie. 

• 25 lipca – 53 WOJNY
Gatunek: Dramat

Główni bohaterowie Anka i Witek (w tych rolach Magdalena Popławska i Michał Żurawski) tworzą zgrane i kochające się małżeństwo. Z racji zawodu Witka, jako korespondenta wojennego los często wystawia ich na próbę. Tak samo jest i tym razem. Przez brak kontaktu ze strony męża kobieta zaczyna podejrzewać najgorsze. Film obrazuje, jak obciążające dla najbliższych jest godzenie się z tak niebezpiecznym zawodem. Poza życiem w nieustannym stresie może też prowadzić do licznych problemów, w tym tak jak w przypadku głównej bohaterki, również zdrowotnych.  

Więcej informacji dostępnych pod linkiem https://www.helios.pl/23,Szczecin/KulturaDostepna/ 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk