Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

„Nie trać głowy na wakacjach”

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie kolejny raz przyłączyła się do Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki,

„Nie trać głowy na wakacjach”
Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie kolejny raz przyłączyła się do  Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, akcji koordynowanej przez Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Promocji Bezpieczeństwa Publicznego. W ramach tej akcji zostały ogłoszone dwa konkursy dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy z nich „Bezpieczne wakacje 2019” skierowany był do uczniów klas III - V szkół podstawowych z powiatu stargardzkiego. Miał on na celu uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa, jakie czyhają w ruchu drogowym w okresie letnich wakacji.

Dzieci w swoich pracach plastycznych potraktowały temat bardzo poważnie i szeroko. W pracach znalazły się zalecenia dotyczące zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach, noszenia kasków na rower i rolki, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, ale też prawidłowego zachowania w górach czy nad wodą.

W konkursie zwyciężyła Natalia Piotrowska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Stargardzie. Drugie miejsce przypadło Michalinie Rogowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 5, a trzecie Wiktorii Komadzie ze Szkoły Podstawowej w Rzeplinie.

Ponadto w konkursie zostały przyznane wyróżnienia, które otrzymali: Amelia Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Marianowie oraz Michał Ferenc i Cezary Szarubka ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu.

Natomiast konkurs fotograficzny „Młodość bez uzależnień” wymagał od uczestników stworzenia prezentacji multimedialnej. Założeniem tego konkursu jest kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów i kształtowanie asertywnych zachowań wobec używania nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych. Do uczestnictwa zaproszono uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu.


Zwycięzcami zmagań na multimedialny przekaz zostali:
Magdalena Nowak ze Szkoły Podstawowej w Marianowie,
Maksymilian Zawadzki ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stargardzie,
Maja Sławęcka ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stargardzie.

Konkursy zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie wspólnie z Powiatem Stargardzkim i Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

Łącznie do udziału w obu konkursach wpłynęło 60 prac uczniów szkół powiatu stargardzkiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zgłębienia tematu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Życzymy tylko odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań.

W czasie wręczania nagród laureatom konkursów został również wręczony dyplom dla Przemysława Padewskiego za 15-letnią przynależność do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów International Police Association.
Gratulujemy.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA