Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Sprawca znęcania się został tymczasowo aresztowany

Dodano: 6 miesięcy temu

Stargardzcy policjanci zatrzymali 41 letniego mieszkańca naszego miasta który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 79 letnią babcią.

Sprawca znęcania się został tymczasowo aresztowany

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie z art 207 §1 kk i umieszczenie go w areszcie. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O zdarzeniu stargardzka policja została powiadomiona przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że 41 letni mężczyzna który zamieszkiwał pod jednym adresem wraz ze swoja babcią znęcał się nad nią wszczynając różnego rodzaju awantury, a także stosował wobec niej przemoc w postaci uderzania po ciele. Jak ustalili stargardzcy policjanci współlokator ograniczał seniorce kontakty z rodziną, a także korzystanie z kuchni i łazienki.

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał i wykonane czynności przez mundurowych pozwoliły Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie wystąpić do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego mężczyzny.

W dniu 03 grudnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Stargardzie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie zastosował wobec 41 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury,znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

0-22 668 70 00 - to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - „Niebieska Linia”.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1