Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Prezydent i nowi radni złożyli ślubowanie

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17 odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji.

Prezydent i nowi radni złożyli ślubowanie
Posiedzenie nowej Rady Miejskiej rozpoczęło się o godz. 10. Po otwarciu sesji radnym wręczone zostały zaświadczenie o ich wyborze, a następnie każdy z nich złożył ślubowanie. Odbyło się również głosowanie, w którym wybrano przewodniczącego Rady. Został nim Michał Bryła.

Zaświadczenie o wyborze otrzymał również Prezydent Stargardu Rafał Zając, który także złożył uroczyste ślubowanie. W swojej przemowie Prezydent raz jeszcze podziękował mieszkańcom za głosy. - Mieszkańcy w wyborach do Rady Miejskiej tak licznie poparli Komitet Wyborczy Rafała Zająca, tak licznie poparli również moją kandydaturę, za co im serdecznie dziękuję, ale poparli też pewną myśl związaną z rozwojem miasta- mówił Prezydent. - W sposób szczególny podkreślaliśmy, że chcemy poprawy jakości życia w Stargardzie tak, aby Stargard korzystał ze wszystkich atutów jakie ma średniej wielkości miasto, ale jednocześnie żyło się w nim jak w metropolii- powiedział Rafał Zając podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady Miejskiej.
 
W Radzie Miejskiej VIII kadencji zasiadło 23 radnych. 17 z nich startowało z Komitetu Wyborczego Rafała Zająca, 4 otrzymało mandat z list PiS-u, 1 z Bezpartyjnych i 1 z komitetu wyborczego Lewica-Nasz Stargard.

Imienny skład Rady podawaliśmy: tutaj


Zapraszamy do e-galerii: tutaj
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1