Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Koniec turnusu adaptacji zawodowej

Dodano: 6 miesięcy temu

Ośmioro policjantów zakończyło okres adaptacji w służbie. Funkcjonariusze młodzi stażem pod okiem starszych kolegów pełnili służby na terenie powiatu stargardzkiego.

Koniec turnusu adaptacji zawodowej

Podczas codziennych służb policjanci dbali o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci kierowani są do odbycia adaptacji zawodowej w wydziałach prewencji. To kolejny etap szkolenia podczas służby przygotowawczej.

Adaptacja zawodowa funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie na terenie naszego miasta trwała od 24.09.2018 do 15.11.2018r. Jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu. Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych, oraz zmotoryzowanych.
 

Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez zaplanowanych na naszym terenie, w tym również o charakterze sportowym.
 

W trakcie służby pełnionej w ramach adaptacji zawodowej policjanci zatrzymywali również poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości oraz osoby, które posiadały przy sobie narkotyki, odnaleźli zaginionych, a także zatrzymywali nietrzeźwych kierujących i kierujących bez uprawnień. Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez zaplanowanych na naszym terenie, w tym również o charakterze sportowym.
 

Dzisiaj w sali odpraw podczas spotkania z adeptami I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Artur Grenda w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie insp. Roberta Nowaka dziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, a także wszystkim policjantom życzył wytrwałości i dalszych sukcesów zawodowych.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1