Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Fotografie z Kongresu i miejska gra

Dodano: 5 miesięcy temu

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Stargardzie zaprasza na kolejne imprezy organizowane w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Fotografie z Kongresu i miejska gra
Tym razem czekają nas absolutnie unikowe spotkania z historią.

Kolejny wernisaż odbędzie się dziś, we wtorek 6 listopada. Tym razem wystawa nosi tytuł „W niewoli...obóz jeniecki w Stargardzie 1914  - 1918 (1921)”. W niewoli byli tutaj Francuzi, Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Serbowie, Rumuni, Włosi, Anglicy, Amerykanie, Belgowie, Portugalczycy… W sumie kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, oficerów i cywili.

 

Historia tego obozu jest mało znana nie tylko mieszkańcom, ale i historykom. Na wystawie zaprezentowane zostaną kopie około 20 fotografii pochodzących m.in. ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA. Niemal wszystkie materiały będą pokazywane po raz pierwszy.
 

Natomiast już 9 listopada kolejna gra miejska, na którą muzealnicy zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. „Barwy wolności” czerpią z zeszłorocznej gry i tegorocznej nie-gry „Wolność po mojemu”. Będzie to doskonała i jedyna w swoim rodzaju okazja stworzenia prac przez uczniów stargardzkich szkół, ich własnej wersji „wolności”. Szczegóły gry znajdują się na stronie MAH.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA