Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Dodano: 8 miesięcy temu

Obywatelskim ujęciem zakończyła się wczorajsza jazda nietrzeźwego 44 - letniego kierującego Fordem.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile alkoholu.
 

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18:00. Kierujący samochodem mieszkaniec jednej spod stargardzkich miejscowości zauważył samochód marki Ford jadący od strony ul. Broniewskiego w kierunku ulicy Staszica którego kierowca zlekceważył przepisy o ruchu okrężnym na rondzie NSZZ „Solidarność” i przejechał je na wprost. Pomimo uszkodzenia koła w samochodzie jego kierowca kontynuował jazdę. Na skrzyżowaniu ul. Staszica i Popiela kierujący Fordem zatrzymał się przed sygnalizacją. Chwilę tą wykorzystał jadący za nim bezpośredni świadek zdarzenia, który błyskawicznie unieruchomił pojazd wyciągając kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Mężczyzna powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o całej sytuacji, który na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki.

Przeprowadzający na miejscu zatrzymania czynności stargardzcy funkcjonariusze ustalili, że kierowca Forda ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z popełnionym przestępstwem 44-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu za to kara grzywny do 5000 tys złotych, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA