Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Premiery kinowe na weekendy wrześniowe cz. II

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W dzisiejszym zestawieniu kolejne propozycje kinowe na jesienne chłodne wieczory.

Premiery kinowe na weekendy wrześniowe cz. II
  1. KAMERDYNER
Kiedy: 21.09
Gatunek: Dramat historyczny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Pionier, Multikino, Helios

Polska produkcja w reżyserii Filipa Bajona. Film przedstawia losy bohaterów reprezentujących 3 narodowości: Polaków, Kaszubów oraz Niemców. Zaprezentowana historia obejmuje okres 50 lat, w czasie których miały miejsce ważne wydarzenia historyczne dla Polski, aż do wybuchu II wojny światowej. W dziele poza wątkiem narodowościowym przewija się również wątek miłosny. Na ekranie zobaczymy m.in. Janusza Gajosa, Sebastiana Fabijańskiego, Mariannę Zydek oraz Annę Radwan.

 
  1. JOHNY ENGLISH: NOKAUT
Kiedy: 21.09
Gatunek: Komedia, szpiegowski
Gdzie: Multikino, Helios

Rowan Atkinsow powraca na wielki ekran pod postacią niezdarnego szpiega Johny’ego Englisha. W wyniku ataku hakerskiego w Wielkiej Brytanii zostają odtajnione nazwiska wszystkich tajnych agentów wywiadu. W związku z tym władze muszą wezwać Johny’ego Englisha z emerytury, aby mógł przeprowadzić akcję znalezienia sprawców. W czasie misji przyjdzie bohaterowi zmierzyć się z nowoczesną technologią, która jest mu całkowicie obca. Ogromna dawka śmiechu gwarantowana.

 
  1. ZEGAR CZARNOKSIĘŻNIKA
Kiedy: 21.09
Gatunek: Fantasy, przygodowy
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino, Helios

Cate Blanchett oraz Jack Black w filmowej ekranizacji książki „Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika”. Główny bohater 10-letni Luis trafia do domu swojego wujka Jonathana. Z czasem chłopiec odkrywa, że poza pasją do zegarów ekscentryczny krewny praktykuje magię. W momencie, gdy Luis zakłóci spokojnie płynący czas rozpocznie się tajemnicza przygoda, w której przyjdzie mu się zmierzyć z czarnoksiężnikami i czarownicami. Mnóstwo efektów specjalnych oraz wspaniałe kostiumy sprawia, że nie będzie można oderwać wzroku od ekranu.   

 
  1. KRĘCISZ MNIE
Kiedy: 21.09
Gatunek: Komedia romantyczna
Gdzie: Multikino

Francuska komedia pełna dowcipnych dialogów i śmiesznych zwrotów akcji. W rolach pierwszoplanowych Alexandra Lamy oraz Franck Dubosc. Główny bohater Jocelyn poznaje kobietę o imieniu Julie. Chcąc by się w nim zakochała wpada na zwariowany pomysł i postanawia udawać niepełnosprawnego. Z czasem kobieta przedstawia mu swoją siostrę Florence, która również jeździ na wózku inwalidzkim. W zaistniałej sytuacji Jocelyn musi brnąć dalej w swoje kłamstwa. Nie przypuszcza jednak, że właśnie pojawiła się przed nim szansa na prawdziwą miłość. 

 
  1. KSIĘŻNICZKA I SMOK
Kiedy: 21.09
Gatunek: Animacja
Gdzie: Pionier, Multikino, Helios

Propozycja kinowa dla najmłodszych. Księżniczka Basia uwielbia czytać książki. W dniu swoich siódmych urodzin rozpoczyna nową baśń. W momencie otwarcia książki wylatują z niej motyle, które przenoszą Basię do bajkowej krainy. Tam poznaje smoka Smokusia i bohaterowi zaprzyjaźniają się. Od tego momentu księżniczka co wieczór wraca do krainy, w której czekają na nią liczne przygody.

 
  1. KLER
Kiedy: 28.09
Gatunek: Obyczajowy
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Pionier, Helios

Film Wojciecha Smarzowskiego o sytuacji w polskim kościele. Widzowie poznają losy 3 księży, które pokazują z jakimi problemami boryka się współczesna instytucja kościoła. W rolach głównych: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos oraz Jacek Braciak. Film, który już samym zwiastunem wywołuje liczne kontrowersje.  

 
  1. MAŁA STOPA
Kiedy: 28.09
Gatunek: Animacja
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino, Helios

Druga z opcji filmu familijnego w dzisiejszym zestawieniu. Animacja nawiązuje do legendy o Wielkiej Stopie. Tym razem jednak główny bohater mały Yeti napotyka ślad małej stopy, która należy do człowieka. Prowadzony przez ciekawość postanawia na własne oczy poznać ten niewidziany dotąd gatunek, z którym na dodatek z czasem przyjdzie mu się nawet zaprzyjaźnić.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1